MojAndroid

Aplikácia obchodu Play je postupne zlepšovaná a často tu Google uvádza drobné zmeny funkcionality či ovládania. Podobné novinky začal testovať aj teraz, keď niektorí používatelia zbadali zmenu v zobrazení stránky Moje aplikácie.

V prvom rade položka Aktualizácie získala samostatnú záložku. Doteraz sa aktualizácie zobrazovali na vrchu zoznamu nainštalovaných aplikácií, hneď po nich nasledovali nedávno aktualizované aplikácie a v najnižšej časti boli všetky ostatné nainštalované tituly.

Teraz sa aktualizácie zobrazujú v celkom ľavej záložke. Okrem toho, v tejto časti vidíte aj veľkosť čas vydania danej aktualizácie. V strednej záložke nájdeme všetky ostatné nainštalované aplikácie, ktoré práve nevyžadujú aktualizáciu. Novinkou je, že tieto aplikácie je možné zoradiť podľa viacerých kritérií – podľa abecedy, podľa veľkosti, podľa času používania či podľa času poslednej aktualizácie.

Novinka vyzerá ako jednoduchý spôsob sprehľadnenia nainštalovaných aplikácií. Zatiaľ ju ale nahlásilo iba minimum používateľov, a tak je pravdepodobné, že ide o test na strane Google, ktorý je zverejňovaný veľmi pomaly. Ak by ste ale aj vy zbadali podobné nové zobrazenie, dajte nám vedieť v diskusii pod článkom.

Zdroj: Android Police

4.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+