Obchod Play začína zobrazovať hodnotenia aplikácií na základe ich popularity

10. októbra 2017 2

Niektorým používateľom sa objavuje v obchode Play pod titulným obrázkom a nadpisom aplikácie hodnotenie appky. Podľa informácií Google ešte len testuje túto možnosť, no pointou je zobrazovať aplikáciu v súvislosti s obľúbenosťou. Hodnostenie má klasické číselné prevedenie, kde #1 je najlepšie a nižšie sú postupne horšie a horšie. Zobrazenie popularity má lepšie informovať ľudí popularite aplikácie, prípadne ich posmeliť v jej stiahnutí, ak napríklad treba za ňu už aj utratiť peniaze.

Hodnotenia sa v novom update vykonávajú v niekoľkých kategóriách. Nájdeme tu teda #Top aplikácie v rámci Komunikácie zdarma, Obchodovania, Životného štýlu zdarma, Platenej hudby a podobne. Výhodou je, že ak si kliknete na aplikáciu a nebude vám zrovna vyhovovať, prejdete do tejto tabuľky hodnotenia a tam vám zobrazí v zozname ďalšie podobné obľúbené alternatívy ostatných používateľov.

TIP:Obchod Play uprednostní pri vyhľadávaní kvalitnejšie aplikácie

V našom prípade sa nám v obchode Google Play zatiaľ toto hodnotenie nezobrazilo, hoci obrázky od zdroja pochádzajú z rovnakej verzie obchodu Play 8.2. Uvidíme, kedy (a či) sa táto novinka v podobe updatu dostane oficiálne do obehu a uľahčí používateľom rozhodovanie sa pri sťahovaní jednotlivých  aplikácií.

Zdroj: androidpolice.com

Zapojte sa do diskusie (2)

Tagy :

Pravidlá diskusie
Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.
Nahlásiť chybu v článku
  1. Loading ...
Diskusia k článku
  • gapa torino

    mám verziu 8.3.41 a tiež žiaden rebríček

    • Vlado

      Túto záležitosť Google aktivuje nadiaľku. Môže sa dokonca objaviť aj starších verziách Google Play.

Potrebujete poradiť? Vyskúšajte AndroidForum.sk


Aktuálne témy a príspevky:


banner