MojAndroid

Google uvoľnil novú verziu aplikácie Obchod Play, ktorá prináša niekoľko zmien a noviniek. Väčšina z nich sa týka vzhľadu prostredia aplikácie, pričom väčšinou ide iba o zmeny v detailoch a maličkostiach. Napriek tomu sú tieto novinky zaujímavé a ich hlavným cieľom je spríjemniť a zefektívniť používanie aplikácie a vyhľadávanie nových titulov.

Najväčšou zmenou je v tomto prípade zafarbovanie hornej lišty na zariadeniach so systémom Android 5.0 Lollipop. Prispôsobovanie farby notifikačnej lišty farebnej schéme na obrazovke je funkcia, ktorú využívajú v novom Androide Lollipop viaceré aplikácie. Google teraz túto funkciu zdokonalil aj v obchode Play, kde je teraz farba lišty prispôsobená farbe zobrazovaného obsahu. Najlepšie je novinku vidieť na obrázku nižšie.

Google-Play-1-710x444

Ďalšia zmena je viditeľná pri zobrazovaní informácií o filmoch v sekcii Google Movies. Keď ste si v minulosti zobrazili informácie o filme v režime na šírku, okno s informáciami prekrývalo obrázok pozadia od okraja po okraj. Po novom je okno kompaktnejšie a umožňuje lepší náhľad na pozadie. Okrem toho, že je novinka elegantnejšia, umožňuje ešte výraznejšie zobrazenie Material Dizajnu, kde sa prelínajú jednotlivé vrstvy prostredia. Situácie opäť najlepšie znázorňuje obrázok.

details-beforeafter-710x699

Posledná očividná zmena sa opäť týka vzhľadu prostredia. Ide o automatické skrývanie hornej lišty s informáciou o hľadaní. Ak nájdete hľadanú aplikáciu a posuniete sa nižšie na detaily o aplikácií, horná lišta sa automaticky skryje a umožní tak zobraziť na displeji zariadenia viac obsahu. Celkovo tak ide iba o čiastočné aktualizácie a žiadnych veľkých zmien sme sa nedočkali. To ale nič nemení na tom, že Google aj naďalej takto zlepšuje svoje služby a zvyšuje komfort pri ich používaní, čo je vždy pozitívna vec.

google-play-2-710x568

Odkaz na stiahnutie – Google Play v5.3.5

Zdroj: Android Authority

5.3.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+