MojAndroid

Google chystá pre svoju aplikáciu Obchod Play zaujímavú novinku. Niektorí používatelia vidia v aplikácii novú lištu, ktorá by mala uľahčiť navigáciu v aplikácii, pričom jej ponuka sa bude líšiť od toho, v akej časti obchodu sa nachádzate.

Náš tip
Obchod Play uprednostní pri vyhľadávaní kvalitnejšie aplikácie

Lišta na prvý pohľad pôsobí ako keby mala patriť do spodnej časti obrazovky, no v skutočnosti sa bude nachádzať nad hlavným obsahom. V aktuálnej verzii obchodu Play sa tu nachádzajú zelené oválne tlačidlá, ktoré budú vystriedané práve touto lištou. Tá ponúkne rôzne možnosti v závislosti od toho, aký druh obsahu si prezeráte. Ako môžete vidieť na screenshotoch, napríklad v časti aplikácie tu uvidíte rýchle skratky na presun k rebríčkom najpopulárnejších titulov, kategórií a mnohé ďalšie.

Okrem toho sa trošku zmenilo aj usporiadanie položiek v ľavom bočnom menu. Celkom hore sa presunula možnosť Moje aplikácie a hry, zmizla možnosť Rodinná knižnica a pribudla rýchla skratka pre zadanie promo kódu. Ide iba o drobné zmeny, no v poslednej dobe ich je viac než dosť. Samozrejme, novinky sú uvoľňované postupne. My sme ich v redakcii zatiaľ nespozorovali na žiadnom zariadení, no je zrejme iba otázkou času, kedy sa dostanú aj k nám.

Zdroj: Android Police

11.9.2017

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+