MojAndroid

Konferencia Google I/O 2016 priniesla so sebou viacero významných noviniek. Jednou z nich je aj zjednodušenie prostredia beta testingu aplikácií. Ten bol doteraz relatívne zložitý, respektíve neprehľadný. Pre zaradenie sa do programu vás musel autor odkázať na špeciálnu internetovú adresu, na ktorej ste následne klikli na tlačidlo “Become a tester”. Následne ste, v prípade, ak už autor mal beta verziu aplikácie sprístupnenú, dostali odkaz na Google Play, kde bolo možné si hru, prípadne aplikáciu, stiahnuť a nainštalovať. Okrem zložitosti celého procesu, bola problémom aj chýbajúca informácia o tom, ktoré aplikácie odoberáte v rámci beta testovania.

Zmenou k lepšiemu v tomto prípade bude pridanie sekcie “Beta” do vášho profilu v obchode Play, pod možnosťou Moje hry a aplikácie, v ktorých ako používateľ uvidíte, v akých beta programoch ste zaradení, a ktoré novinky aktuálne testujete. Zjednoduší sa tak nielen zaraďovanie do programov, ale aj ich prehľadnosť. Je možné že táto novinka prinesie aj viacero vylepšení, ako napríklad priamy odkaz na podporu pre beta testerov, alebo emailový kontakt na autorov, ktorí zastrešujú beta test.

Spestrenie profilu má prísť v najnovšom update obchodu Play a Google ju bude pre jednotlivých používateľov aktivovať postupne.

Náš tip
Google Allo je nová chatovacia aplikácia s vlastnou inteligenciou | Google I/O 2016

Zdroj: Phandroid via Android Police

24.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+