MojAndroid

Obchod Play v začiatkoch ešte ako Android Market ponúkal výhradne aplikácie a hry pre systém Android. Odvtedy ale rozšíril svoju ponuku aj na filmy, hudbu a knihy. Zatiaľ čo filmy a hudba nie sú až tak časovo náročné média, na knihy si dnes vyťažení ľudia ťažšie hľadajú čas. A aj pre nich čoskoro obchod Play čoskoro rozšíri svoju ponuku o audioknihy. Zatiaľ ich ale v obchode budete hľadať márne.

Audioknihy v Obchode Play

Náš tip
Obchod Play obsahoval aplikácie, ktoré kradli heslá na Facebook. Odstránil ich Google Play Protect

Chystané uvedenie audiokníh do Google Play prezradil banner, ktorý sa v obchode Play nakrátko objavil minulý štvrtok. Banner medzitým zmizol a spolu s ním aj odkaz, ktorý smeroval na kategóriu audiokníh. Momentálne pôvodný odkaz hlási chybu 404. Banner informoval aj o 50-percentnej zľave pri nákupe prvej audioknihy, čím bude chcieť asi spoločnosť Google pritiahnuť nových zákazníkov. Kedy sa ale audiokníh skutočne dočkáme zatiaľ nie je jasné. Rovnako na akých trhoch sa budú ponúkať a či sa medzi nimi objavia aj tituly od slovenských alebo českých autorov.

Aktualizované (24.1.2018)

Spoločnosť Google už oficiálne sprístupnila audioknihy v rámci Obchodu Play. V prvej vlne budú audioknihy dostupné v 45 krajinách. Plnohodnotný zoznam týchto krajín si môžete prezrieť na nasledujúcom odkaze. Slovensko však v tomto zozname chýba. Pozitívnou správou je však prepojenie s Google Asistentom, ktorý dokáže rozpoznať určité príkazy a prehrať audioknihy z vášho Google účtu.

Audioknihy sa pohybujú v cenovej relácii približne od 5 – 20 dolárov.

Google Asistent dokáže rozpoznať napríklad príkazy “Ok Google, read my book”, “who is the author” a “stop playing in 20 minutes” či klasické príkazy pre pauzu a preskočenie na ďalšiu časť. Google takisto prisľúbil podporu pre Android Auto už čoskoro. Presný dátum však nepoznáme. Zaujímavosťou je zľava pre prvý nákup zo zoznamu audiokníh. Google ponúka zľavu 50% na kúpu vašej prvej audioknihy. Tie sa pohybujú cenovo približne na hodnote 5 – 20 dolárov.

Zdroj: 9to5google, androidpolice

24.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+