MojAndroid

Doposiaľ ste na novom Android smartfóne nemohli vstúpiť do Obchodu Play bez toho, aby ste boli prihlásení do vášho Google účtu. Po novom sa budú dať aktualizovať predinštalované aplikácie aj bez toho, aby ste sa museli prihlásiť. Inštalovať nové aplikácie však budete môcť až po samotnom prihlásení.

Aktualizácie aj bez účtu

Prihlásenie sa do Google účtu je základným krokom k plnohodnotnému používaniu Android smartfónu. Prihlásenie povoľuje prístup do Obchodu Play, k vašim e-mailom či synchronizácii údajov zo starého telefónu. Odteraz by sa však mali predinštalované aplikácie automaticky aktualizovať po tom, čo sa pripojíte k Wi-Fi sieti.

Google taktiež hlási, že tento nový proces aktualizovania predinštalovaných aplikácií bude fungovať na zariadeniach s API 21 a vyšším (t.j. Android Jelly Bean). Automatická aktualizácia aplikácií bez Google účtu platí iba pre predinštalované aplikácie samotným výrobcom. Jedná sa o trvalú zmenu, ktorá by mala zabezpečiť vydávanie pravidelných updatov pre výrobcom predinštalované aplikácie.

Ďalšie články k téme “Google”:

Náš tip
Koncom roka sa zrejme dočkáme prvých Wear OS hodiniek od Googlu
Náš tip
Google Pixel 4 možno prinesie podporu Dual SIM Dual Standby
Náš tip
Google zaplatil Applu takmer 10 miliárd dolárov za to, aby ich vyhľadávač ostal v Safari ako predvolený

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+