MojAndroid

Do začiatku roka 2022 nám Google neprezrádzal detailný zoznam zmien naplánovaných aktualizácií. Od januára nám však oficiálna stránka americkej spoločnosti poskytuje všetky informácie ohľadom pravidelných aktualizácií pre Google Play. Podľa portálu XDA-Developers spoločnosť už dnes zverejnila zmeny, ktoré prídu pre aplikáciu Obchod Play počas mesiaca marec.

Čo nám prinesie marcová aktualizácia pre Obchod Play?

Podľa posledných aktualizovaných informácií z oficiálnej stránky Google podpory prinesie systémový update v marci mnohé zmeny. Tie sa budú týkať aj vylepšení pre prepojovanie rôznych zariadení. Zmeny služieb, ktoré uľahčia používateľom upravovať svoje osobné nastavenia, budú taktiež súčasťou najnovšej aktualizácie.

Google v poslednej dobe poriadne zapracoval na svojej aplikácií Obchod Play. V posledných aktualizáciách sa zameriaval na stabilizovanie ochrany a dostupnosť aplikácií pre používateľov. Marcová aktualizácia určite prinesie aj vylepšenú funkciu pre platby, ktorá podporuje zariadenia s technológiou NFC.

Ďalšou položkou v zozname zmien bude aj optimalizácia skvelej funkcie, ktorá umožňuje používať sťahované aplikácie ešte pred ich samotným nainštalovaním. V zozname sa nachádzajú aj opravy chýb a nové funkcie pre jednoduchšie vyhľadávanie konkrétnych aplikácií.

Zdroj: Miroslav Schwamberg

Do marcovej aplikácie spoločnosť nezabudla pribaliť ani bežné zmeny, týkajúce sa bezpečnosti a ochrany používateľov. Update toho prinesie ešte oveľa viac. Všetky zmeny a úpravy si môžete pozrieť na oficiálnej stránke Google podpory.

Najnovší marcový update bude oficiálne vypustený do smartfónov, smart hodiniek, televízorov a ostatných zariadení s operačným systémom Android už 3. marca 2022. V Európe to možno bude o niečo neskôr, no určite sa novej verzie Obchodu Play s verziou 29.5 onedlho dočkáme aj u nás.

Náš tip
Nekompromisné vo všetkých smeroch: P50 Pro a P50 Pocket predstavujú to najlepšie, čo Huawei doteraz vyrobil

3.3.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+