MojAndroid

Fotografie, videá, aplikácie aj hry sú čoraz viac dátovo náročnejšie a zaberajú obrovské množstvo pamäte v počítačoch, tabletoch aj smartfónoch. Veľkosť niektorých mobilných hier sa pohybuje v gigabajtových hodnotách. Veľa smartfónov hlavne v lacnejších cenových hladinách má malú vnútornú pamäť. V niektorých prípadoch bez možnosti jej rozšírenia microSD kartou. Pri nedostatku miesta musí ich používateľ riešiť, ktoré fotografie, videá alebo aplikácie odstrániť, aby mohol nejakú novú nainštalovať. Pomôcť mu v tom môže veľké množstvo aplikácií na čistenie pamäť dostupných v obchode Google Play. A práve ten by mal teraz sám upozorňovať na nepoužívané aplikácie.

V podstate sa vám bude raz za čas objavovať v notifikačnom paneli systému upozornenie na odstránenie nepoužívaných aplikácií pre získanie extra miesta vo vašom Android zariadení. Po kliknutí na upozornenie by ste mali byť presmerovaný do aplikácie Google Play v sekcii nainštalovaných aplikácií a hier, kde by mali byť zvýraznené tie, ktoré nevyužívate. Následne si už len vyberiete tie, ktoré chcete odinštalovať a získate voľné miesto pre užitočnejšie aplikácie, hry alebo nové fotografie a videá z fotoaparátu.

15.5.2019
Zdroj: AndroidCommunity

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+