MojAndroid

Tak ako O2 avizovalo ešte v polovici mája, dnešným dňom zvyšuje ceny pri všetkých svojich programoch s platbou na faktúru o 2€. V praxi to znamená, že zákazníci budú každý mesiac platiť o 2€ viac. Nemusí to však platiť pre každého.

Navýšeniu ceny sa totiž dá vyhnúť splnením určitých podmienok, čím klienti získajú takzvaný “Digitálny bonus”, presne vo výške 2€. Inak povedané, ak splnia trojicu podmienok, naďalej budú platiť rovnako ako doteraz.

Ak získate Digitálny bonus, platíte po starom

Digitálny bonus budú môcť využiť všetci zákazníci, ktorí budú spĺňať 3 predpoklady digitálneho správania:

  1. aktivujú si elektronickú, čiže digitálnu formu faktúry (bez jej zasielania poštou v papierovej podobe)
  2. budú využívať pravidelnú online úhradu faktúr (teda všetky spôsoby platby okrem platieb na predajniach O2, či na poštách)
  3. si aktivujú Digitálny box, teda elektronickú schránku všetkých užitočných dokumentov. Aktivovať sa dá buď v aplikácii Moje O2 alebo vo webovom rozhraní Moje O2

Aktivácia a využívanie Digitálnej faktúry a Digitálneho boxu sú samozrejme bezplatné ako aj digitálny spôsob platby faktúr.

Za navyšovaním cien sa má podľa O2 skrývať snaha o podporu digitalizácie a ochranu životného prostredia – znížením produkcie papierových faktúr a dokumentov. Okrem toho ale ide aj o reakciu na rastúce priame a nepriame náklady operátora.

Splnenie podmienok pre získanie “Digitálneho bonusu”, a teda zachovanie pôvodných cien, je pomerne jednoduché. Napriek tomu sa zo strany klientov O2 ozývajú aj nahnevané hlasy, a je otázne, či týmto krokom niektorí ľudia nebudú motivovaní k prechodu ku konkurencii. Či dôjde k výrazným zmenám ukáže až čas.

29.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+