MojAndroid

Slovenský mobilný operátor O2 počnúc dnešným dátumom zvyšuje prenosovú rýchlosť svojej mobilnej dátovej 3G siete. Ľudia, ktorí využívajú dátové služby tohto operátora si tak oddnes budú môcť vychutnávať výrazne vyššie prenosové rýchlosti, ktoré pri downloade dosahujú maximálne 14,4Mbit/s a uploade 2Mbit/s. Skutočná prenosová rýchlosť záleží od aktuálneho zaťaženia siete ale môže sa odvíjať aj od aktuálneho počasia či pokrytia signálom v danej lokalite. Nové prenosové rýchlosti sú pre zákazníkov O2 dostupné automaticky a nie je potrebná žiadna aktivácia.

„Spolu so zvyšovaním pokrytia vlastnej 3G siete pristupujeme k ďalšiemu kroku, ktorým je podstatné zrýchlenie internetu. Atraktívnosť flexibilných dátových balíčkov bez viazanosti navyše podporíme aj dodatočným zakúpením dát za výhodné ceny. Zároveň chceme našu 3G sieť v tomto roku rozšíriť aj do ďalších 156 lokalít. Do jesene tohto roka tak budeme pokrývať už polovicu populácie Slovenska,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

O2 tiež zvýhodňuje obnovovanie dátových balíčkov. Zákazníci majú teraz možnosť obnovy balíčka za jednotnú cenu 3€, bez ohľadu na cenu ich pôvodného balíčka. Napríklad, ak zákazník počas mesiaca vyčerpá limit svojho balíčka Internet do notebooku s predplateným objemom 2 GB, môže si ho výhodne obnoviť o ďalšie 2 GB len za 3 €. V cene 14 € tak získa až 4 GB dát.

Produkt Súčasný jednorázový poplatok zo obnovu balíčka Jednorázový poplatok zo obnovu balíčka od 11.4.2012 Objem dát, ktoré zákazník získa pri obnove
Internet do mobilu Mini

3 EUR

3 EUR

100 MB

Internet do mobilu

6 EUR

3 EUR

500 MB

Internet do mobilu Extra

8 EUR

3 EUR

1000 MB

Internet do notebooku

11 EUR

3 EUR

2000 MB

Zdroj: tlačová správa O2

11.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+