MojAndroid

Operátor O2 dnes na tlačovej konferencii predstavil novinky týkajúce sa svojich paušálov. Po vzore Orange-u, ktorý tento týždeň predstavil úplne novú ponuku pauášlov, prichádza s podobnou novinkou aj O2. Navýšenie dátových balíčkov je pritom až 5-násobné, čo pocíti skutočne každý.

Viac dát za nezmenenú cenu

Takéto dramatické zvyšovanie množstva dát v balíčkoch sa týka Zlatého a Platinového paušálu. Tieto prémiové služby s cenou 30 a 45 EUR mali doteraz k dispozícii 2/3, resp. 5/7 GB dát v závislosti od toho, či ste chceli bonus na zariadenie. Pri nezmenených cenách vyzerá množstvo dát nasledovne (volania aj SMS sú v oboch paušáloch neobmedzené):

 Zlatý paušálPlatinový paušál
Doterajší objem dát s bonusom na telefón2 GB5 GB
Doterajší objem dát bez bonusu na telefón3 GB7 GB
Nový objem dát s bonusom na telefón10 GB (z toho 6,4 GB v EÚ)25 GB (z toho 8,9 GB v EÚ)
Nový objem dát bez bonusu na telefón15 GB (z toho 8,4 GB v EÚ)30 GB (z toho 12,5 GB v EÚ)
Cena30 EUR45 EUR

Konkurencia zaostáva

Okrem navýšenia pre zákazníkov s Platinovým paušálom, ktorí nechcú telefón, je v každom z ďalších prípadov navýšenie až 5-násobné. O2 pred tlačovkou sľubovalo veľké veci, ktoré majú výrazne zmeniť slovenský telekomunikačný trh a musíme uznať, že sa to operátorovi aj podarilo. S takýmito objemami dát budú mať zákazníci úplne nové možnosti a pri dátovaní sa prakticky nebudú musieť obmedzovať. Verme, že podobným smerom sa budú uberať aj ostatní operátori.

7.9.2018
Zdroj: Tlačová správ

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Maher787

  zo 4ku sa nejako zabudli porovnať ci balíček 10/15Gb za 30e a 25/30 za 45€nie je moc konkureciaschopne s neobmedzenými pausalmi od 4ky

  • Peter Kmec

   Keď bude 4-ka konkurencieschopná v pokrytí vlastným 4G signálom aspoň pre 70% obyvateľstva, tak ich možno budú aj porovnávať.
   Pre ľudí čo len sedia doma na prd…zadku je 4-ka geniálny operátor

   • jeid jeid (jeidsoter)

    No zase ani O2 na tom nie je s pokrytím bohvie ako… sám mám O2, viem o čom hovorím…

    • Pavol Lemur Matúš

     Mám O2 ako sekundárne číslo, a kupodivu po dlhých rokoch mám konečne pocit, že sa to uberá dobrým smerom s tým pokrytím. Nie je to žiadna sláva, ale ani Orange mi toho nevykryje viac.. (Bavíme sa o LTE!). Mám toho dost nacestované po SK.

   • Maher787

    Tak 4ka udáva že majú pokrytých viac ako 70% obyvatelstva vlastným signálom a s roamingom od Orangeu to ide aj tam kde nemaju signál. taktiež mam obehane cele slovensko a až na ojedinelé výmiky som so signálom 4ky (aj Orange) nemal problém. Co sa týka signálu ten mám zlý len v robote v hale lebo v podstate moderné heali sú faradayove klietky, ale čo môžem potvrdiť problém tu majú aj ostatný operátori.

    • KalichVydra

     4ka má veľmi slabé pokrytie.
     Lepšie povedané, minimálne.

 • Scenic

  Toto má byť tá rovolúcia? Orange ponúka Go 30 s 50% -nou zlavou pri 15 mes viazanosti. Tj neobmedzene volania, SMS a MMS (nie ako v o2 kde MMS stoji 0,24€) a k tomu 4GB data za 15€ s DPH…

  • Peter Kmec

   Ultrasupermega ponuka. Upíšte sa niekomu na 15 mesiacov bez možnosti zmeny, keď príde niečo lepšie. Whueeej, beriem hneď… Ach

   • Scenic

    Peter Kmec, ja netvrdim že je to Ultrasupermega ponuka ale je to o 15€ menej ako ponuka o2. Ja osobne som u bublinkáča a platim 12€ za strieborný paušal takže ja som spokojný, mne stačí mesačne 1GB a keď nie každý ďalši ma stojí 2,60 (ceny sú s DPH).
    Ide o to, že včera veľké halo, revolúcia na telekomunikačnom trhu…. Kde???

  • Qvas

   Ano 24 centov ale kolko posles mms? V dobe mesengerov? Ale nikto nespomenie ze to nekonecno je obmedzene na 250 cisel. Pravda ze smrtelnik toľkým ludom za mesiac nezavola ale su aj výnimky. Neobhajujem kyslik ale ked uz vravis A tak treba aj B. Ja som mal mesiace kedy to bolo aj okolo 500 cisel mesacne. Brigada si to vyzadovala. Pre rýpadlá neponukal som nic cez telefón

+