MojAndroid

Na technickú podporu a zákaznícke linky sa neobraciame preto, že by sme sa nudili a chceli si skrátiť čas. To skutočne nie. Kontaktujeme ich v prípade, kedy sme sa dostali do problémov a potrebujeme odbornú pomoc, prípadne skúsené rady. Proste sme sa dostali do situácie, z ktorej nevieme sami von. V takýchto momentoch rozhodne nemáme náladu na zbytočné zdržiavanie a k pomoci by sme sa chceli dopracovať čo najskôr.

Už tak sme dosť otrávení a vyčkávať na linke, prípadne sa prebojovávať cez automatizovaného pomocníka a modliť sa, aby sme správne odhadli pod ktorým číselkom sa skrýva pomoc, to dokáže človeka poriadne dostať. Chcel som stlačiť jednotku, trafil som dvojku a teraz musím celý proces absolvovať úplne znova. Proste také malé osobné peklo…

V O2 je tomu našťastie koniec. Zákazníci pri kontaktovaní zákazníckej linky už viac nebudú musieť absolvovať povinné kolečko dohadovania s automatom. Namiesto toho sa dočkajú okamžitého spojenia s najbližším voľným asistentom, ktorý je pripravený pomôcť a poradiť so všetkým, čo len potrebujeme. O2 týmto krokom značne zlepšuje zákaznícku skúsenosť a celý proces veľmi zjednodušuje. A dokonca aj skracuje.

Interaktívneho hlasového sprievodcu O2 posiela do zabudnutia a my viac nebudeme počúvať pripravený záznam a rozmýšľať, ktoré číslo to vlastne máme stlačiť. Vďaka tomu nebudeme desiatky sekúnd tráviť na linke v zúfalom boji o získanie pomoci. Pomoc bude k dispozícii bez zdržiavania.

Predtým trvalo v priemere až 40 sekúnd, kým sa človek dokázal dostať tam, kam potreboval. Úprimne, niekedy to bola aj tá minútka… Veď ako si to vlastne zapnúť tú virtuálnu klávesnicu? To už je teraz vlastne jedno. Stačí zavolať na číslo 949 a privíta ma priamo školený asistent. S ním sa dohodnem omnoho jednoduchšie než s nejakým automatom. Veď je to živý človek ako ja, tak si budeme dobre rozumieť.

Ono to síce vyzerá veľmi jednoducho. Stačí vypnúť automat a prepojiť to priamo na ľudí, no v pozadí sa skrýva viacero drobností, ktoré prirodzene bolo treba dotiahnúť. A ako dobre vieme, práve o tých detailoch je celý život. O2 preto na možnosti priameho kontaktu s asistentom zákazníckej linky intenzívne pracovalo od roku 2018.

Vylepšená bola aplikácia Moje O2, kde zákazníci dokážu vyriešiť drvivú väčšinu požiadaviek z pohodlia domova a prebehla aj séria pokročilých školení, aby počas telefonátu na zákaznícku linku nebolo potrebné využívať prepojenie na špecialistu. Všetko teraz vyriešime s jedným a tým istým človekom. O2 týmto krokom ukazuje, ako má vyzerať nový štandard pomoci zákazníkovi.

15.7.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+