MojAndroid

Operátor O2 mal včera vo večerných hodinách rozsiahly výpadok roamingových služieb. Niektorí používatelia mali problém prihlásiť sa do sietí zahraničných operátorov, niektorí mali zasa problém s odosielaním SMS správ či prijímaním hovorov. Problémy boli zaznamenané v niekoľkých európskych krajinách, no operátor sa ihneď pustil do ich odstraňovania.

Problémy sú takmer vyriešené

Teraz nás O2 informovalo o tom, že problémy sú už takmer úplne odstránené. Postihnutí používatelia by už mali mať funkčné odchádzajúce a prichádzajúce hovory, SMS/MMS správy a aj využívanie dátových služieb.

Výpadok volaní do zahraničia a služieb v roamingu sa nám podarilo do veľkej miery odstrániť. Odchádzajúce a prichádzajúce hovory, SMS/MMS a využívanie dát sú opätovne vo veľkej miere dostupné.  Veľmi nás mrzí, že ste mali túto negatívnu skúsenosť a nemohli sa dovolať svojim známym, rodinám alebo kolegom. Všetkým sa Vám veľmi ospravedlňujeme,” odkázala Tereza Molnár, hovorkyňa spoločnosti O2 Slovakia.

Porucha bola na strane dodávateľa

O2 tiež prisľúbilo, že postihnutí používatelia dostanú kompenzáciu. Už v najbližších dňoch sa máme dozvedieť aj to, o akú formu kompenzácie pôjde. Podľa O2 nastal problém na strane dodávateľa CETIN. Porucha pritom nastala na komunikačných uzloch a okrem roamingu tak nebolo možné ani prijímať hovory v zahraničí z čísel na Slovensku. O2 potvrdilo, že odborníci z Česka a Slovenska spolupracovali so spoločnosťou CETIN na odstránení problému, ktorý je teraz už do veľkej miery minulosťou. O ďalšom dianí, ako aj špecifikovaní spomínaných kompenzácií, vás budeme informovať.

Zdroj: Tlačová správa

1.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+