MojAndroid

Už aj modrý operátor podporuje VoLTE. Na správne fungovanie je potrebný smartfón s LTE pripojením a špeciálne upravený softvér. Aj z toho dôvodu pribúdajú zariadenia pomalšie, ako by si niektorí používatelia želali. Operátor teda musí upraviť softvér každého zariadenia. Od včera je služba dostupná pre všetkých zákazníkov O2, podpora platí zatiaľ len pre dve zariadenia Huawei, modely P20 a P20 Pro. Očakávame, že v budúcnosti budú pribúdať ďalšie.

„Služba VoLTE je v O2 aktuálne dostupná pre všetkých zákazníkov so smartfónmi Huawei P20 a Huawei P20 Pro spolu s aktívnou 4G LTE SIM kartou. Postupne budeme v najbližších týždňoch pridávať ďalšie zariadenia rôznych výrobcov. Majiteľov uvedených zariadení sme o tomto kroku informovali prostredníctvom SMS správ. Zákazníci nájdu všetky informácie o službe VoLTE od O2 na stránke www.o2.sk/volte.“ povedala Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Používatelia, ktorých sa služba týka, teda tí, ktorí sú v sieti O2 a vlastnia jedno z dvoch podporovaných zariadení, boli o novej službe informovaní SMS správou. Služba vám bude aktivovaná automaticky. Jediné, čo musíte urobiť, je, že sa na vašom zariadení pripojíte na 4G sieť a povolíte VoLTE.

Náš tip
eKasa prichádza na Slovensko: Operátor O2 ponúkne vlastné riešenie
9.4.2019
Zdroj: O2

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+