MojAndroid

Z najnovšieho prieskumu spoločnosti O2 vo Veľkej Británii vyplýva, že ak vlastníte smartfón, telefonujete minimálne. Používatelia využívajú viac internet, sociálne siete, prehrávanie hudby alebo hry.

Smartfóny dnes nahrádzajú také bežné súčasti života ako budík, MP3 prehrávač, fotoaparát alebo kameru. Je preto viac než prirodzené, že smartfón je mnohokrát univerzálnym zariadením, ktoré nám robí spoločnosť pri každodennej činnosti.

Podľa prieskumu, priemerný používateľ používa smartfón dve hodiny. Z toho 25 minút času venuje surfovaniu po internete, 17 minút je aktívny na sociálnych sieťach, 14 minút hrá hry a 16 minút času počúva hudbu.

Až na piatom mieste sa v prieskume umiestnilo telefonovanie s 12 minútami, pred kontrolou a písaním mailov a správ – 11 minút, resp. 10 minút.

Medzi používateľmi je populárne aj fotografovanie (74 %), aj keď čas strávený fotografovaním dosiahol len 3 minúty. Viac ako polovica respondentov uviedla, že ich ich smartfón ráno budí a až 46 percent používateľov prestalo vďaka smartfónu nosiť hodinky.

„Inteligentné telefóny sa dnes používajú ako nožík švajčiarskej armády v digitálnom prevedení, ktorý nahradí hodinky, fotoaparát, knihy a dokonca notebooky.“ povedal David Johnson, generálny riaditeľ  O2 vo Veľkej Británii. „Aj keď sme svedkami, že telefonovanie a čas strávený telefonovaním je na ústupe, používatelia o svojich telefónoch hovoria, že smartfóny pre nich hrajú oveľa väčšiu rolu vo všetkých aspektoch ich života.“

Zdroj, foto: Telegraph.co.uk

3.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+