MojAndroid

Slovenský operátor O2 začal od 4. septembra s testovacou prevádzkou poskytovania hlasových a dátových služieb v sieti Orange Slovensko v okrese Malacky. Testovanie sa týka poskytovania 2G hlasových a dátových služieb v režime národného roamingu.

“Cieľom testovania je preveriť možnosti prevádzky národného roamingu v sieti Orange Slovensko počas postupného prechodu z národného roamingu až do úplnej dostavby vlastnej O2 siete,” hovorí Tereza Molnár, hovorkyňa O2 Slovensko.

Zákazníci, ktorí majú O2 a nachádzajú sa v okrese Malacky, sa nemusia obávať poskytovania služieb na tomto území. Testovacia prevádzky na to podľa O2 nebude mať vplyv, ani si nevyžaduje dodatočné úkony z ich strany. Obyvatelia tejto oblasti sa doteraz spoliehali najmä na sieť Telekomu.

Zatiaľ nieje isté, kedy sa testovacia prevádzka ukončí, no o ďalších krokoch bude O2 včas informovať. Zmluva o poskytovaní národného roamingu so spoločnosťou Slovak Telekom však ostáva aj naďalej v platnosti.

 

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+