MojAndroid

O2 každoročne pripomína širokej verejnosti hodnoty, ktoré nám priniesol 17. november. Výnimkou nie je ani rok 2020. Posolstvo, že sloboda nie je samozrejmosť sa nesie celým 17. novembrom, a práve k tomu sa pripája aj O2.

Operátor spojil svoje hodnoty so spisovateľom Danielom Hevierom, s ktorým dlhodobo spracuje na projekte O2 Radostná škola s Danielom Hevierom.

Známy spisovateľ v rámci novej kampane napísal Rozprávku o slobode, ktorá je určená nielen pre najmenších čitateľov. Poučenie si z nej môžu vziať čitatelia každej generácie.

„Za svoj spisovateľský život som napísal hádam aj pol tisícky rozprávok. A predsa je moja Rozprávka o slobode trochu iná: je v nej oveľa viac reality ako fantázie. V rozprávkarovi Zachariášovi je niečo zo mňa, ale aj z mnohých ľudí, ktorí žili v minulých časoch. Sloboda je pre mňa vysokou hodnotou a neustále ju v sebe obnovujem. My ako národ a spoločenstvo sme ju v rôznych dobách získavali i strácali, a azda prichádzame na to, že sloboda nemôže byť anarchiou ani svojvôľou, že musí byť spojená so zodpovednosťou za jej užívanie a s účasťou na živote ľudí okolo nás,” hovorí Daniel Hevier.

V podcaste SME Rozprávky

Rozprávka o slobode bude nosnou líniou celej tohtoročnej kampane O2. Objaví sa v premiére 17. novembra aj v podcaste SME Rozprávky, do ktorého ju načítal známy slovenský herec Robo Roth, ktorý nás svojím šarmom a charakteristickým hlasom prenesie do dôb dávno minulých. 

Rozprávku do ilustrácií spracovala ilustrátorka Hedviga Gutierrez. V takomto spracovaní sa objaví v špeciálnom vydaní magazínu Sóda a na sociálnych sieťach O2.

Kampaň bude podporená na sociálnych sieťach aj osobnosťami ako Kristína Tormová, Lenka Šóošová, Matej Tóth, Fero Joke, Lady Zika, Vladimír Kobielsky a ďalšími.

Revolučný playlist v službe Tidal

O2 ďalej na pripomenutie 17. novembra zverejní na streamovacej službe Tidal svoj vlastný playlist „revolučných songov“. V spolupráci s HBO GO upriami pozornosť na filmy s tematikou novembra 89.

Náš tip
O2 pripomína výročie Nežnej revolúcie a Deň boja za slobodu
Náš tip
Dokument Spýtaj sa vašich prinesie svedectvá z roku 1989 s podporou Férovej nadácie O2
13.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+