MojAndroid

Dátové prenosy sa stávajú pilierom ponuky mobilných operátorov a technológia LTE TDD na frekvencii 3,5GHz prináša v dátach nový potenciál. O2 plánuje v tomto roku testovať pilotnú komerčnú prevádzku v novom pásme, ktoré chce využiť na poskytovanie 4G služieb.

“Nároky zákazníkov na dátové prenosy neustále rastú. Zvyšujú sa požiadavky na technologické parametre dátových sietí, mení sa správanie užívateľov. Aj technológia LTE TDD na frekvenčnom pásme 3,5GHz nám pomôže v budúcnosti tieto požiadavky zákazníkov naplniť. O2 ako jeden z prvých mobilných operátorov v Európe začína potenciál technológie reálne využívať, pričom aktuálne 4G služby na novej frekvencii už fungujú v prvej lokalite obce Zálesie.“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa spoločnosti O2.

O2 získalo v auguste 2015 v elektronickej aukcii Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) licenciu na poskytovanie elektronických komunikačných služieb vo frekvenčnom pásme 3,5 GHz, ktoré chce využiť na poskytovanie rýchleho 4G internetu. Prvou lokalitou umožňujúcou využívať 4G technológie na novej frekvencii je obec Zálesie.

Výhody technológie si zákazníci O2 v tejto lokalite môžu vyskúšať prakticky okamžite, stačí im k tomu koncové zariadenie podporujúce protokol LTE TDD (Long Term Evolution Time Division Duplex) na frekvencii 3,5 GHz a SIM karta s podporou 4G LTE. V najbližších týždňoch spustí O2 na rozšírenom pokrytí pilotnú komerčnú prevádzku domáceho pripojenia. V ďalších mesiacoch bude O2 rozširovať svoje 4G pokrytie na 3,5 GHz frekvencii aj do ďalších oblastí SR.

Zdroj: O2

28.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+