MojAndroid

Spoločnosť O2, v druhej fáze svojho rozširovania 3G siete, pokryje v najbližšom období, máj-jún, ďalších 160 obcí a miest.  Podľa dostupných informácií to budú najmä mestá a obce nad 5 tisíc obyvateľov a pokrytie tak dosiahne 50 percent obyvateľov Slovenskej republiky.

„Od dnešného dňa bude postupne pribúdať do nášho 3G pokrytia ďalších 160 miest a obcí Slovenska. Už v septembri tak budeme pokrývať polovicu populácie SR, ktorá môže surfovať v našej 3G sieti priemernou rýchlosťou 7 Mbit/s. Obyvatelia nových lokalít si môžu skúsiť prácu v sieti O2 s balíčkom Internet do mobilu na 1 mesiac zadarmo,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa spoločnosti Telefónica Slovakia.

Maximálna možná rýchlosť siete v spoločnosti O2 môže dosiahnuť až 14,4 Mbit/s pre prijímanie a 2 Mbit/pre odosielanie dát. Tento spôsob surfovania po internete je dostupný s balíčkami od spoločnosti O2 od apríla tohto roku. Rýchlosť je však podmienená aktuálnou vyťaženosťou siete a rázom krajiny.

Zdroj: O2.sk Foto: O2

17.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+