MojAndroid

Operátor O2 má momentálne výpadok služieb v roamingu. Upozornil na to portál Mobilmania vo svojom večernom článku. Časť používateľov operátora O2 má problém prihlásiť sa do sietí zahraničných operátorov a vykazujú rôzne problémy. Napríklad, okrem prihlásenia do siete tamojších operátorov niektorí používatelia hlásia aj problém s odosielaním SMS, alebo s prijímaním hovorov… Problém postihuje krajiny Česko, Taliansko, Poľsko, Rakúsko, Nemecko a Španielsko.

O2 má na svojom webe v tejto chvíli odkaz: “Vážení zákazníci, ospravedlňujeme sa za výpadok služieb v roamingu. Vieme o ňom a intenzívne pracujeme na jeho odstránení. Mrzia nás prípadné komplikácie a vopred ďakujeme za pochopenie. Vaše 02.” Zatiaľ nie je isté, kedy sa situácia vyrieši.

Operátora sme požiadali o bližšie informácie, zatiaľ sme obdržali iba horeuvedené a doplnili jeho oficiálne vyhlásenie, ktoré nám poskytla Tereza Molnár, hovorkyňa operátora: “Potvrdzujeme výpadok služieb v roamingu. Intenzívne pracujeme na jeho odstránení. Našich zákaznikov sme informovali.​Mrzia nás prípadné komplikácie a vopred ďakujeme za pochopenie.”

DOPLNENÉ 31.5.: “Z dôvodu poruchy na strane dodávateľa medzinárodnej konektivity majú zákazníci O2 CZ a O2 Slovensko v cudzine momentálne problémy s prihlásením do mobilnej siete. Vzhľadom k tomu, že porucha je na komunikačných uzloch zabezpečujúcich okrem roamingu aj medzinárodné hovory, sú títo zákazníci nedostupní aj pre volania z Česka a zo Slovenska. Spoločnosť Cetin spoločne s odborníkmi z O2 pracujú na odstránení tohto problému s najvyššou prioritou. Všetkým dotknutým zákazníkom sa veľmi ospravedlňujeme.” Hovorkyňa O2 Tereza Molnár.

Zároveň dodáva, že je to spoločný problém s Českou republikou. Volania medzi Českom a Slovenskom sa však už podrilo v noci sprevádzkovať, tie by mali fungovať. Formu kompenzácií zatiaľ operátor nekomentoval, momentálne je prioritou dať vec do poriadku. 

O vývoji situácie vás budeme informovať. Máte O2 operátora a ste v zahraničí? Ako funguje váš roaming? Dajte nám vedieť v komentároch, či sa tam momentálne stretávate s problémom.

Aktualizácia 1:

Vážení zákazníci,

ospravedlňujeme sa za výpadok našich služieb v oblasti roamingu a volaní do zahraničia. Následkom toho majú zákazníci O2 Slovensko a O2 Česká republika problémy s prihlásením sa do siete lokálneho operátora v roamingu a nemôžu realizovať prichádzajúce, odchádzajúce hovory, SMS, MMS ani využívať dátové služby. Zároveň nie je možné volať zo SR do zahraničia. Výpadok nastal na strane dodávateľa CETIN, s ktorým intenzívne pracujeme na odstránení poruchy. Cely tím špecialistov na českej aj slovenskej strane celú noc pracoval na riešení problémov. Mrzia nás komplikácie a našim klientom sa veľmi ospravedlňujeme. Riešenie problému je pre nás prioritou a o ukončení výpadku a výsledku budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a pochopenie.

Aktualizácia 2:

Volania do zahraničia sú z veľkej časti opäť dostupné. Výpadok služieb v roamingu, žiaľ, stále pretrváva. Znamená to, že zákazníci nachádzajúci sa v roamingu nemôžu realizovať prichádzajúce, odchádzajúce hovory, SMS, MMS ani využívať dátové služby. Táto situácia nás veľmi mrzí, robíme však všetko preto, aby sme problém odstránili. Vzhľadom na jeho rozsah však očakávame, že výpadok služieb v roamingu môze trvať dlhšie, možno aj nasledujúci deň. O úplnom vyriešení problému a spôsobe kompenzácií budeme informovať.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+