MojAndroid

Svoju novú roamingovú ponuku predstavil aj operátor O2. Tá je reakciou na nové európske normy a platiť začne od 13. júna. Podľa očakávania operátor zrušil roamingové poplatky v celej Európskej únii, a tak si zákazníci O2 budú môcť užiť leto a dovolenky oveľa výhodnejšie ako doteraz.

„Počnúc 13. júnom prinášame vylepšenú ponuku našich paušálov, ktorá zohľadňuje novú reguláciu Európskej únie. Zákazníkom chceme priniesť skutočný benefit zo zrušenia roamingových poplatkov, preto budú môcť volať, SMSkovať a využívať svoj dátový balík v celej EÚ ako doma,“ povedal Igor Tóth, marketingový riaditeľ O2.

Novinky v programoch O2 Paušál, O2 Fér a O2 Voľnosť

Pri predplatených programoch nastali presne také zmeny, ako sme očakávali. To znamená, že boli zrušené poplatky za odchádzajúce hovory, poslané SMS správy a aj prenesené dáta. Tieto novinky sa týkajú všetkých členských štátov EÚ, ako aj Nórska, Lichtenštajnska a Islandu.

Používatelia sa tak nebudú musieť obávať extra poplatkov za prenesené dáta napríklad počas letnej dovolenky. Dáta sa budú čerpať priamo z predplateného dátového balíka rovnako, ako keby sa nachádzali na Slovensku. Ak používateľ dátový balík prečerpá, začne sa mu účtovať príplatok 0,00924 eura za 1 MB. Nebude fungovať dátovanie spomalenou rýchlosťou, no ostane zachovaná služba Datalimit.

Novinky pre O2 Dáta

Zákazníci využívajúci dátove paušály O2 Dáta budú môcť bez problémov dátovať aj v zahraničí. Objem dát pre používanie v EÚ je stanovený v zmysle európskej regulácie. V programe O2 Dáta to znamená, že v zahraničí bude možné spotrebovať bez príplatky 3300 MB dát. V programe Strieborné O2 Dáta to bude 4400 MB dát a v programe Zlaté O2 Dáta to bude 6500 MB dát, ak zákazníci nevyužijú bonus na zariadenie. Ak zákazníci tento bonus využijú, bezplatne budú môcť v zahraničí využiť 2600 MB, 3300 MB, resp. 5 000 MB dát v závislosti od konkrétneho programu. Obmedzenia sa tu teda vyskytujú, no napriek tomu nechávajú používateľom rozumné množstvo dát aj na používanie v zahraničí.

Novinky v službe Internet na deň

Služba Internet na deň ostáva nezmenená, teda za poplatok 0,50 eura má každý zákazník k dispozícii 250MB dát. V prípade ak zákazník chce s Internetom na deň surfovať aj v zahraničí, O2 mu bude účtovať príplatok od prvého MB. Ak chcú zákazníci využívať dáta v zahraničí za rovnakých podmienok ako na Slovensku, O2 im odporúča aktiváciu jedného z dátových balíčkov.

Všetky tieto zmeny nastanú počnúc 13. júnom. O2 týmto dňom zároveň ukončuje proces nových aktivácií Diamantového O2 Paušálu, ako aj dátového balíčka XXL. Podobné zmeny vo svojich službách predstavili pred niekoľkými dňami aj operátori Orange a Telekom.

Zdroj: Tlačová správa

9.6.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+