MojAndroid

O2 ako prvý mobilný operátor na Slovensku prináša pre zákazníkov možnosť nákupu aplikácií a hier v obchode Play, a to platbou prostredníctvom O2. Podľa typu digitálneho obsahu umožní O2 jednorazové platby, alebo aj platby formou predplatného.

Pre našich zákazníkov tu máme opäť niečo nové. Tí, ktorí radi nakupujú v obchode Google Play budú môcť za svoje nákupy zaplatiť aj cez nás. Platba za aplikáciu, hru, film alebo hudbu sa im jednoducho pripíše k faktúre, alebo strhne z kreditu, je to jednoduché a bezpečné riešenie,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

Vďaka novinke od O2 môžete za tituly z obchodu Play platiť bezpečne, bez potreby vlastniť alebo výplňať údaje z platobnej karty. Prístup je samozrejme chránený a obsahuje mesačný limit.

Zákazníci rezidenčných programov so smartfónmi s operačným systémom Android môžu nakupovať aplikácie, hry, hudbu a filmy v obchode Google Play jednoducho cez O2. Zákazníkovi sa v zozname platobných metód zobrazí nová možnosť – Platba cez operátora O2. Po výbere tejto možnosti prebehne na pozadí proces overenia cez SMS, počas ktorého sa zákazníkovi spáruje užívateľské konto na Google Play so SIM kartou. Ak je overenie úspešné, platobná metóda sa zákazníkovi nastaví ako predvolená a pri ďalších platbách sa automaticky použije. Úspešnosť overenia závisí od toho, či je telefónne číslo aktívne, nemá deaktivovanú túto službu. Pri predplatených kartách sa tiež overuje dostatočná výška kreditu.

Aktivácia platieb na Google Play

Nová platobná metóda v obchode Google Play bude automaticky sprístupnená všetkým rezidenčným zákazníkom. Výnimku tvoria firemní zákazníci a dátové SIM karty, ktorí ju budú mať automaticky zablokovanú s tým, že v prípade záujmu sa bude dať aktivovať. Spoločnosť Google uvoľňuje prístup k službe postupne v týchto dňoch, tá bude dostupná pre 100% bázy do 27.2.2015.

Zdroj: O2

18.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+