MojAndroid

O2 v rámci svojej druhej fázy výstavby vlastnej 4G LTE siete prinieslo 4G signál do ďalších 19  lokalít na Slovensku. V druhej fáze pokrývania pribudlo ku krajským mestám, pokrytým ešte minulý rok, už 213 nových lokalít. Operátor už minulý týdeň prekročil hranicu pokrytia pre 66% populácie Slovenska. 

O2 spustilo 4G LTE sieť v 19 nových lokalitách

K doteraz pokrytým lokalitám pribudlo počas minulých týždňov 19 nových miest a obcí, v ktorých budú môcť zákazníci surfovať v 4G sieti. Konkrétne ide o mestá a obce a ich okolie: Kotešová, Šahy, Hronský Beňadik, Kozárovce, Dolný Hričov, Kraľovany, Hubová, Nemšová, Trenčianska Teplá, Adamovské Kochanovce, Nováky, Turzovka, Nesluša, Povina, Pitelová, Trnavá Hora, Ľubochňa, Stankovany a Budatínska Lehota. Okrem toho pokrylo O2 signálom 4G aj úsek diaľnice D1 pri obciach Nemšová, Trenčianska Teplá a Adamovské Kochanovce a tiež aj úsek rýchlostnej cesty R1 v okolí Trnavej Hory.

Druhá fáza rozširovania 4G LTE v plnom prúde

Po minulom roku, kedy O2 pokrylo signálom 4G LTE všetky krajské mestá, v druhej polovici tohto roka odštartoval operátor druhú fázu rozširovania siete.

„V uplynulom týždni sme pokrývali už dve tretiny populácie SR, v spúšťaní nových lokalít však pokračujeme ďalej aj v predsviatočnom období,“ uviedol Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2.

O2 nasvecuje mestá na modro

Spúšťanie 4G LTE siete v jednotlivých mestách sa O2 rozhodlo ozvláštniť špeciálnou aktivitou – modrým nasvietením najvýznamnejších pamätihodností vo vybraných 25 mestách.

„So spustením 4G signálu sme sa rozhodli symbolicky vysvietiť na modro aj jednotlivé dominanty vybraných miest, kde už zákazníci môžu využívať najrýchlejší 4G LTE internet od O2,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Minulý piatok sa tak po zotmení vysvietil na modro Kostol sv. Jána Krstiteľa v Rimavskej Sobote a Evanjelický kostol v Ružomberku.

Zdroj: TS

21.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+