MojAndroid

Nevyžiadané hovory sú dnes pomerne bežné. Preto operátor O2 prinesie do svojej mobilnej aplikácie novú funkcionalitu. Vznikla na základe minuloročnej iniciatívy Nevolajtemi.sk. Zistilo sa, že zákazníkov obťažujú nevyžiadané volania z neznámych čísel. Ľudia im totiž zdvíhajú len kvôli obavám, že by mohlo ísť o niekoho im známeho pod iným telefónnym číslom.

Blokovanie predajných volaní v aplikáciách operátora O2 bude možné už od augusta

V aplikáciách Moje O2, Radosť a čoskoro aj Môj Tesco Mobile bude možné aktívne zablokovať nevyžiadané spojenia z neznámych čísel. Výhody prídu do konkrétnych aplikácií počiatkom tohto augusta, odkedy ich prevádzkovatelia takýchto volaní budú môcť uskutočniť len z vopred danej predvoľby, tzv. prefixu. Ten bude slúžiť na ľahšie rozoznanie predajných volaní od bežných hovorov. Aktivácia funkcie Nevolajte mi bude potrebná ako v aplikácii, tak aj v nastaveniach samotného telefónu.

„80% ľudí má obavu pri volaniach z neznámeho čísla. Boja sa, že ide o podvodné, zvláštne hovory alebo hovory z automatov. Každý desiaty zákazník nedvihne neznáme číslo vôbec a každý druhý ho dvihne len občas. Aj preto sme sa rozhodli pristúpiť k tejto téme aktívne a aj prostredníctvom našej iniciatívy Nevolajtemi.sk sme apelovali na sprehľadnenie využívania takýchto volaní podľa jasnejších pravidiel,“ povedal Milan Morávek, riaditeľ komerčného úseku O2.

Ako ďalej dodal: „Našou iniciatívou, ako aj aktívnym pripomienkovaním Zákona o elektronických komunikáciách, sme prispeli k jeho zmene a od augusta tohto roka budú môcť spoločnosti, ktoré sa venujú predajným volaniam kontaktovať zákazníkov len z vopred danej predvoľby. Týmto míľnikom chceme posunúť našu iniciatívu Nevolajtemi.sk ešte ďalej a preto sprístupňujeme v našich mobilných aplikáciách novú funkciu. Zákazníci si tak budú môcť predajné volania na základe prefixu blokovať už od prvého dňa nadobudnutia účinnosti legislatívy.“

Náš tip
4ka privítala leto 5G roamingom a zvýšením objemu dát v zahraničí

30.6.2022
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+