MojAndroid

Spoločnosť O2 včera spustila celospoločenskú iniciatívu, ktorej cieľom je upozorniť ľudí na nebezpečenstvo hoaxov a konšpirácií. Ich šírenie môže mať negatívny dopad na okolie, ale aj na celú spoločnosť. Operátor o iniciatíve informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Jednou z nosných aktivít kampane je otvorenie grantového programu Férovej nadácie O2 s názvom Vráťme spolu rozum na internet. Kampani ako celku sme sa podrobnejšie venovali v článku Vráťme spolu rozum na internet: O2 sa púšťa do boja s dezinformáciami.

Grantom v celkovej sume 60 000 eur podporí Férová nadácia projekty, iniciatívy či platformy, ktoré vzdelávajú deti, žiakov a učiteľov ku kritickému mysleniu, podporujú mediálnu gramotnosť alebo odhaľujú dezinformácie a konšpiračné teórie na internete.

„Technológie sú dobrý sluha, ale zlý pán. Vo Férovej nadácii sa dlhodobo venujeme takým projektom, ktoré okrem inovatívneho vzdelávania formujú kritické myslenie mladých a učia ich odlíšiť seriózne správy od hoaxov a dezinformácií. Práve konšpirácie majú teraz vďaka internetu a sociálnym sieťam nevídanú silu. Nesmieme to pritom brať na ľahkú váhu, v krajnom prípade môžu takéto správy ublížiť vám, aj vašim blízkym. Preto je dôležitá prevencia, mediálna gramotnosť a kritické myslenie,“

 Igor Tóth, CEO O2 a predseda správnej rady Férovej nadácie.

Do grantového programu O2 Digitálna škola sa môžete prihlásiť tu, a to do 19. júna 2021. Štatút grantovej výzvy s presnými podmienkami zapojenia vášho projektu nájdete rovnako na tomto webe. Prihlásené projekty musia mať verejnoprospešný rozmer, byť zamerané na širokú cieľovú skupuinu a musia byť realizované do 31.12.2021.

Náš tip
Vráťme spolu rozum na internet: O2 sa púšťa do boja s dezinformáciami

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+