MojAndroid

Operátor O2 zaznamenal pred pár dňami rozsiahly výpadok roamingových služieb. Niektorí zákazníci mali problém prihlásiť sa do sietí zahraničných operátorov, iní mali zasa problém s odosielaním SMS správ či prijímaním hovorov. Problémy boli zaznamenané v niekoľkých európskych krajinách, operátor sa však ihneď pustil do ich odstraňovania. Ako sme vás intenzívne informovali, problém sa aj podarilo odstrániť.

Podľa O2 nastal problém na strane dodávateľa CETIN. Porucha pritom nastala na komunikačných uzloch a okrem roamingu tak nebolo možné ani prijímať hovory v zahraničí z čísel na Slovensku. O2 potvrdilo, že odborníci z Česka a Slovenska spolupracovali so spoločnosťou CETIN na odstránení problému. Teraz je však na mieste aj otázka kompenzácie problému. Od hovorkyne O2 Terezy Molnár sme obdržali toto vyjadrenie:

“Kompenzujeme všetkých zákazníkov, ktorí sa v čase výpadku nachádzali v roamingu, bez ohľadu na to, či ho využívali alebo či sa nachádzali počas celej doby výpadku.  Zákazníci dostanú kompenzáciu adekvátnu k dĺžke výpadku, teda kompenzáciu za 48 hodinový výpadok. Konkrétna výška kompenzácie je stanovená podľa minulomesačnej faktúry zákazníka, v prípade zákazníkov na predplatených kartách, podľa ich spotreby v minulom mesiaci. Zákazníci platiaci na faktúru dostanú kompenzáciu formou zľavy do faktúry, zákazníci na predplatených kartách formou pripísania kreditu. Kompenzácie sa vzťahujú na všetkých zákazníkov O2 Paušál, O2 Dáta a O2 Fér. Každý zákazník dostane SMS o výške jeho kompenzácie v priebehu piatku 2.6.

Zároveň dostanú všetci títo zákazníci ako bonus promokód na dáta zadarmo cez SMS až do objemu 1GB. Zákazníci, ktorí už majú dátový balík, dostanú promokód na navýšenie dát podľa výšky ich balíka. Zákazníci bez dátového balíka dostanú promokód na aktiváciu 100 MB dátového balíčka. Komunikácia na zákazníkov formou SMS k dátam zadarmo prebehne v najbližších dňoch so začiatkom v sobotu 3.6,” uviedla hovorkyňa.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+