MojAndroid

Mobilný operátor O2 odštartoval testovaciu prevádzku pevného optického internetu pre domácnosti. Momentálne je dostupný v dvoch mestách – Bratislave a Banskej Bystrici. Doplní už existujúcu službu Internet na doma, ktorá je šírená vzduchom. Operátor o novinke informoval prostredníctvom tlačovej správy.

Zákazníci operátora v týchto dvoch mestách sa môžu po novom k internetu pripojiť aj prostredníctvom optickej siete partnera. Zákazníci si môžu vybrať z troch nových programov – Základný, Pohodový a Bezstarostný O2 internet optikou.

Cena samozrejme závisí od zvoleného programu, pohybuje sa v rozmedzí od 17 do 27 eur. Toto sú bežné ceny, no aktuálne v O2 prebieha akcia, v rámci ktorej môžu zákazníci dostať vyššiu ponuku za cenu nižšej. A to platí aj v tomto prípade. Zvýhodnená cena bude platná 12 mesiacov po novej aktivácii.

O2 Internet optikou Bezstarostný Pohodový Základný
Objem dát Neobmedzený Neobmedzený Neobmedzený
Upload/download 1000 / 300 Mbps 800 / 160 Mbps 400 / 80 Mbps
Bežná cena 27 € mes. 22 € mes. 17 € mes.
Cena v rámci ponuky vyšší za cenu nižšieho 22 € mes. 17 € mes. 17 € mes.
Wi-Fi router 1,25 € mes. 1,25 € mes. 1,25 € mes.

„O2 v týchto dňoch štartuje pilotnú testovaciu prevádzku optického internetu pre zákazníkov domáceho pripojenia. Nateraz ho ponúkneme zákazníkom v dvoch mestách – v Bratislave a Banskej Bystrici a postupne ho plánujeme rozšíriť aj do ďalších lokalít na Slovensku. V aktuálnej testovacej prevádzke plánujeme postupne vylepšovať procesy pre našich zákazníkov tak, aby sme im pri plnohodnotnom komerčnom štarte ponúkli tú najlepšiu zákaznícku skúsenosť, ktorú poznajú aj pri iných O2 službách.“

 Tomáš Masár, riaditeľ stratégie O2

Službu O2 Internet optikou si môžu zákazníci objednať na stránkach operátora. Stačí zadať adresu, na ktorej je internet dostupný a systém im automaticky zobrazí ponuku optických programov. K internetu je možné objednať aj službu O2 TV alebo prémiové aplikácie HBO Max či Voyo. Ponuka je bez viazanosti.

Náš tip
Vianoce 2022 u slovenských operátorov: Všetko, čo potrebujete vedieť
3.11.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+