MojAndroid

O2 pokračuje v koncepte “Dobrých kampaní”, ktoré zapájajú ľudí a podporujú ich v aktivitách zlepšujúcich našu spoločnosť. Tento raz spustila geolokačnú súťažnú aktivitu Dobrá sieť, pomocou ktorej sa sami klienti môžu presvedčiť o komforte, ktorý im ponúka najširšia 4G LTE sieť na Slovensku. Tá podľa septembrových informácií pokrýva od jesene tohto roka vyše 90% populácie. Ak sa zapojíte, získate bezplatné dáta navyše a prispejete na dobrú vec – na platformu Dobrá krajina od Nadácie Pontis.

Do kampane Dobrá sieť sa môžu zapojiť všetci zákazníci O2. Ich prácou je lokalizovať sa v niektorej z vyše 1700 obcí Slovenska, ktoré pokrýva 4G LTE. Svojimi označeniami tak postupne vytvoria mapu pokrytia územia Slovenska.

„Každý týždeň aktualizujeme mapu pokrytia 4G LTE signálom o nové lokality, pričom ním pokrývame viac ako 90 % obyvateľstva. Dôležitejšie ako toto číslo je, aby sa o tom presvedčili samotní zákazníci. V najbližších týždňoch práve oni budú prieskumníkmi  signálu 4G LTE a presvedčia sa tak, že aj napríklad v Orechovej Potôni, v Zemplínskych Hámroch, či Zvolenskej Slatine nájdu už LTE pokrytie. Potvrdením svojej polohy v 1700 miestach na Slovensku budú nielen sami tvoriť mapu pokrytia, ale získajú aj dáta navyše,“ povedala Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Nie len súťaž, ale aj podpora vzdelávacieho projektu

Dobrá sieť nie je len súťažnou aktivitou, ale bude mať aj iný rozmer.

„O2 si kladie za cieľ podieľať sa na zlepšovaní prostredia okolo seba. Dlhodobo sa orientujeme na podporu vzdelanosti a inovácií, preto sme sa rozhodli, že za každé súťažné checknutie venujeme 50 centov na podporu vzdelávania prostredníctvom platformy Dobrá krajina, konkrétne projektu Generácia 3.0, ktorý podporuje lepšie formy vzdelávania detí,“ vysvetlila Tereza Molnár. Generácia 3.0 zároveň združuje pokrokové školy a vzdelávacie iniciatívy v regiónoch. Projekt Generácia 3.0 rovnako ako platforma Dobrá krajina sú aktivitami Nadácie Pontis.

Ak sa chcete zapojiť do súťaže, zapnite si mobilné dáta a povoľte geolokáciu pre stránku www.dobrasiet.o2.sk. Po označení momentálnej polohy vám príde SMS s kódom na dáta navyše, ktoré si môžete uplatniť. Ak pravidelne dáta nevyužívate, máte možnosť zažiadať o štartovací balíček dát.

Zdroj: Tlačová správa

8.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+