MojAndroid

Operátor O2 reaguje na zvýšenú mieru inflácie a vyššie prevádzkové náklady. Od septembra úplne zruší službu Digitálny bonus, vďaka ktorému si zákazníci môžu každý mesiac znížiť výšku svojej faktúry o jedno euo. O euro, respektíve dve, sa tiež zvýši cena O2 TV. Operátor o zmenách informoval prostredníctvom tlačovej správy.

„Po ďalšom nepredvídateľnom raste cien tovarov a služieb, a špeciálne cien energií, sme boli nútení prehodnotiť naše nákladové a výnosové položky. Po všetkých interných opatreniach, ktoré sme ako firma v reakcii na súčasnú situáciu prijali, sme sa napokon, po dôkladnom zvážení, rozhodli znížiť zľavu vo forme Digitálneho bonusu a úplne túto službu zrušiť. Od septembra tohto roku si ho už zákazníci nebudú môcť uplatniť vo svojich faktúrach, čo sa prejaví navýšením platieb zvoleného programu o 1 euro. Okrem toho sme z dôvodu nárastu cien televízneho obsahu museli zvýšiť aj cenu O2 TV.“

Ako ďalej dodal: „Digitálny bonus naplnil očakávania. Vďaka nemu máme viac zákazníkov, ktorí platia faktúry elektronicky a papierovú komunikáciu majú na jednom mieste, čím sa znížilo využitie papiera a záťaž na životné prostredie. Som rád, že digitálny bonus počas dvoch rokov svojej existencie naučil našich zákazníkov správať sa digitálne a šetriť životné prostredie“.

Milan Morávek, riaditeľ komerčného úseku O2

Zrušenie Digitálneho bonusu

Zákazníci si po novom už nebudú môcť uplatňovať bonus vo výške 1 €, a tým znižovať cenu faktúry. Samotné zrušenie sa prejaví postupne podľa toho, aké má zákazník zúčtovacie obdobie. Najskôr v zúčtovacom období od 8. septembra 2022. Faktúry, ktoré už nebudú znížené o Digitálny bonus, zákazníci dostanú v októbri a začiatkom decembra.

Zdražuje aj O2 TV

Od 20. septembra 2022 sa zvýši cena oboch ponúkaných TV služieb. Cena O2 TV Mini porastie o 1 €, klasická O2 TV bude drahšia o 2 eurá. Televízia od O2 ponúka 7-dňový archív, nahrávanie 100 hodín obsahu, ktorý sa uloží na 30 dní a k dispozícii je aj aplikácia pre operačný systém Android a iOS.

Aktuálna cena Nová cena Počet TV staníc
O2 TV Mini 5 € / mes. 6 € / mes. 18
O2 TV 10 € / mes. 12 € / mes. 70+

Výšku Digitálneho bonusu už O2 znižoval

Stáli zákazníci určite vedia o tom, že pôvodná výška Digitálneho O2 bonusu bola nastavená na 2 eurá. To znamená, že ak ho využívali, mesačné faktúry boli znížené práve o túto sumu. O znížení na 1 euro sme informovali začiatkom januára tohto roka. Detaily sme zhrnuli v článku Zákazníci budú platiť o euro viac. O2 Digitálny bonus sa znižuje.

Ceny zvýšila aj konkurencia

Na aktuálnu situáciu už zareagovali aj konkurenční operátori. Orange od 18. augusta síce zvýši objemy dát v paušáloch, a dokonca aj ich rýchlosti, no zvýšia sa aj ceny. A to o 1-3 € mesačne. Telekom zvyšoval ceny v apríli, pričom sa to dotklo paušálov, internetu aj TV. Taktiež pribudli nejaké dáta navyše. SWAN zvyšoval ceny internetu a TV, 4ka zase zvýšila cenu za minútu volania a SMS. Paušály zatiaľ zostávajú bezo zmeny.

Ceny zvyšoval aj operátor UPC, ktorý sa špecializuje na internet a TV. Informovali sme o tom koncom januára tohto roka, pričom cena internetu sa zvýšila o 1-2 eurá mesačne.

Náš tip
Samsung Galaxy S22 Ultra alebo vivo X80 Pro? Porovnanie nočných fotografií

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+