MojAndroid

Už minulý štvrtok sme informovali o tom, že O2 plánuje onedlho spustiť svoju vlastnú 5G sieť v Bratislave. Na Slovensku máme momentálne funkčnú len testovaciu prevádzku 4ky v Banskej Bystrici. Signál 5G je tu dostupný v okruhu niekoľkých stoviek metrov.

5G od O2 v Bratislave už zajtra

O2 svoju 5G sieť spustí už zajtra. Redakcia MôjAndroid.sk samozrejme na predstavení nesmie chýbať. O2 má okrem iného v pláne vysvetliť, ako technológia funguje, aké dosahuje rýchlosti a časť prezentácie bude venovaná aj elektromagnetickému žiareniu.

O2 5G test spustenie

Práve kvôli tomuto žiareniu vznikajú vo svete rôzne konšpiračné teórie, ktoré poukazujú na škodlivosť 5G sietí a podobne. Dokonca si môžete kúpiť špeciálny USB kľúč, ktorý vás má pred 5G ochrániť. V Českej republike vymysleli aj lampu, ktorá chráni pred nebezpečným žiarením. Samozrejme, že ide o podvod.

Ďalšie dôležité informácie:

5G sieť by mala byť spustená v štyroch mestských častiach Bratislavy – Dúbravka, Karlova Ves, Ružinov a Petržalka. Zajtra bude sieť spustená minimálne v Petržalke. Informácie o tom, či bude spustená aj v ostatných spomínaných mestských častiach hlavného mesta, zatiaľ nemáme.

Náš tip
Slovensku hrozia pokuty pre nespustenie 5G siete
6.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+