MojAndroid

Operátor O2 prichádza s novou akciou, aká tu ešte nebola. Len tak, bez poplatkov, viazanosti či iných háčikov, dá každému zákazníkov 5 GB dát úplne zadarmo. Cieľom operátora je ukázať kvalitu neustále sa zdokonaľovanej 4G siete, ktorú O2 buduje. Tá je aktuálne k dispozícii už pre vyše 93 % obyvateľov Slovenska a s novou akciou si ju môže vyskúšať skutočne každý.

„Vlani na jeseň sme predstavili rýchlu 4G LTE sieť pre vyše 90 % ľudí na Slovensku. Vo februári sme na tejto infraštruktúre umožnili využívať novú tarifu programu Internet na doma s prakticky neobmedzeným množstvom dát. Teraz dávame všetkým zákazníkom, verným aj tým novým, možnosť vyskúšať si, aké to je surfovať v rýchlej 4G sieti so špičkovým pokrytím obyvateľstva,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2 Slovakia.

Dvojmesačná akcia, dáta si môžete aj preniesť

Operátor spúšťa akciu dnes, 28. apríla a potrvá do 30. júna. V tomto období si každý, súčasný aj nový zákazník O2, bude môcť bezplatne aktivovať balík s objemom 5 GB dát na 30 dní. Ak si balíček aktivujete aj ku koncu júna, neprídete o ne na konci mesiaca, ale aj vám budú platiť 30 dní od aktivácie.

Čo je ešte lepšie, ak máte u operátora paušál s možnosťou prenosu dát do ďalšieho mesiaca, táto možnosť sa vzťahuje aj na akčný 5GB balíček dát. Ak teda viete, že toľko dát za mesiac nespotrebujete, môžete si ich aktivovať čo najskôr a dáta budete mať k dispozícii aj počas dvoch zúčtovacích období (napríklad v prípade, že vám zúčtovacie obdobie končí 30. apríla a vy si balíček aktivujete 1. mája, neprečerpané dáta môžete využívať až do konca júnového zúčtovacieho obdobia). Zároveň platí, že bonusové dáta sa čerpajú ako prvé v poradí a vy si tak počas ich používania nemíňate dáta z vášho štandardného balíčka.

Súčasní zákazníci operátora to tak majú jednoduché – kedykoľvek v priebehu najbližších dvoch mesiacov si môžu aktivovať bonusový balíček zadarmo a bez akýchkoľvek prekážok. Stačí prejsť do sekcie Moje 02 alebo je možné si službu aktivovať prostredníctvom mobilnej aplikácie O2 .Dáta si ale môže vyskúšať skutočne každý, aj ten, kto v súčasnosti nie je zákazníkom O2. Môžete si napríklad celkom zadarmo na mesiac aktivovať službu O2 Fér a vyskúšať 4G sieť na vlastnej koži, alebo si môžete kúpiť kartu O2 Voľnosť za 2 eurá. Viac informácií nájdete priamo na stránke O2.sk.

O2 prináša aj ďalšie zmeny

Operátor od 28. apríla pristupuje aj k zmenám v ponuke vybraných hlasových, dátových a SMS balíčkov pre programy O2 Fér, Moja Firma, O2 Paušál a O2 Dáta. Od uvedeného dátumu zanikne možnosť aktivácie vybraných hlasových a SMS balíkov, k dátovým balíkom bude existovať výhodnejšia alternatíva v podobe nového 1GB balíčka. Zákazníci, ktorí využívajú automatickú prolongáciu služby, budú môcť balíčky využívať aj naďalej, pokiaľ reaktivácia nebude prerušená z dôvodu nedostatočnej výšky kreditu alebo z dôvodu deaktivácie zákazníkom.

O2 pristupuje k týmto zmenám pre zjednodušenie a sprehľadnenie portfólia, ako aj pre klesajúci záujem o tieto balíčky. Zákazníci čoraz viac uprednostňujú neobmedzené volania a SMS s O2 Paušálom už za 20 €, ktorého súčasťou sú aj dáta a telefón.

Výhodnejší balíček dát

Spolu s rušením aktivácie dátových balíkov vzniká aj nový dátový balík O2 internet 1 GB v cene 5 eur, ktorí budú môcť využiť zákazníci programu O2 Fér a Moja Firma. Zákazníci si ho môžu navýšiť v plnej výške v rovnakej cene ako pri aktivácii.

Existujúci zákazníci s pôvodnými balíčkami Internet S/M/L/XL majú možnosť prejsť na nový balíček okamžite jeho aktiváciou. Pôvodný balíček tým zaniká a v prípade zákazníkov s platbou na faktúru bude účtovaný alikvotne, pričom disponuje plným objemom dát.

Zmena v programe O2 Internet s bonusom Mini

O2 pristúpilo od 28. apríla aj k ukončeniu nových aktivácií programu O2 Internet s bonusom Mini. Zároveň už existujúci zákazníci programu si nebudú môcť zakúpiť k tejto službe zariadenie s mesačnou platbou. „Dôvodom ukončenia aktivácií sú výhodnejšie alternatívy v podobe programu O2 Dáta, ktorý umožňuje zákazníkom využiť väčší objem dát a zároveň s nimi môže aj telefonovať a SMSkovať, resp. pre zákazníkov programu O2 Fér na faktúru aj nový dátový balíček O2 internet 1GB,“ doplnila Tereza Molnár.

28.4.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+