MojAndroid

O2 dnes oficiálne spustilo rýchlu 4G/LTE sieť v ďalšom meste. Zákazníci modrého operátora môžu jej výhody najnovšie využívať v Trnave, kde dnešným dňom O2 odštartovalo komerčnú prevádzku 4G siete 
a svojim zákazníkom tak prináša možnosť sťahovať dáta priemernou rýchlosťou okolo 25 Mbps a odosielať ich priemernou rýchlosťou okolo 15 Mbps.

„Dneškom štartujeme poskytovanie dátových služieb na vlastnej najmodernejšej 4G sieti v ďalšom meste na Slovensku. V rozširovaní pokrytia najrýchlejšou mobilnou sieťou pokračujeme aj naďalej. Už tento rok budú môcť v 4G surfovať obyvatelia 13 najväčších miest na Slovensku, čím pokryjeme 25% populácie. Do konca budúceho roka chceme pokrytie touto sieťou zvýšiť až na takmer 60 % populácie,“ uviedol Peter Gažík, generálny riaditeľ O2. 

Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať rýchly 4G internet, si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky. Jednoducho stačí byť v pokrytí 4G sieťou od O2 a mať LTE SIM kartu a k tomu mobilný telefón alebo tablet schopné v 4G sieti pracovať. Overenie, či má zákazník LTE SIM kartu je veľmi jednoduché, stačí poslať bezplatnú SMS na 99 222 v tvare 4G. Výmena SIM karty je zdarma, pričom už dnes má viac ako 50 % zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v 4G (USIM).

V Trnave sme pri spustení 4G siete nechýbali ani my, pričom sme si pripojenie v tejto sieti aj hneď vyskúšali. Priemerné prenosové rýchlosti dosahovali operátorom udávané hodnoty, v niektorých meraniach ich dokonca aj prekročili. Nami namerané hodnoty môžete vidieť nižšie.

Zdroj: O2

29.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+