MojAndroid

O2 v rámci tohtoročnej výstavby vlastnej 4G LTE siete prinieslo 4G signál do ďalších viac ako 330  lokalít na Slovensku. O2 je tak čoraz bližšie k naplneniu svojho plánu, podľa ktorého chce v tomto roku 4G signálom pokrývať až 80 % populácie Slovenska.

O2 sprístupnilo 4G LTE sieť v 330 nových lokalitách

K doteraz pokrytým lokalitám pribudlo od januára do konca júna tohto roka viac ako 330 nových miest a obcí, v ktorých budú môcť zákazníci surfovať v 4G LTE sieti. Zoznam pokrytých lokalít nájdu zákazníci na stránke: https://www.o2.sk/internet/4g.

Druhá fáza rozširovania 4G LTE v plnom prúde

Po dvoch rokoch pokrývania Slovenska rýchlym 4G LTE internetom dosiahlo O2 koncom vlaňajška 70% pokrytie populácie. Cieľom O2 na tento rok je sprístupniť signál najrýchlejšej siete minimálne pre 80 % populácie, pričom okrem obývaných oblastí O2 pokrýva aj diaľnice, rýchlostné cesty a nové stavebné a nákupné zóny. „V tomto roku sme pokryli už 330 nových lokalít, pričom vo výstavbe siete plánujeme pokračovať aj naďalej. Súčasne pracujeme aj na posilňovaní 2G siete. Zároveň najmenšie obce pokrývame aj rýchlym LTE internetom na frekvencii 3,5 GHz, ktorý primárne slúži pre využívanie televízie a produktu Internet na doma,“ uviedol Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2.

Čo získajú zákazníci so 4G LTE signálom?

Zákazníci so signálom 4G budú mať k dispozícii rýchly internet dosahujúci teoretickú maximálnu rýchlosť sťahovania 73 Mbps a reálne rýchlosti  od 25 Mbps pri sťahovaní a od 15 Mbps pri odosielaní dát. Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať možnosti 4G internetu si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky navyše. V prípade, že niektorí zákazníci majú staršiu SIM kartu nepodporujúcu 4G, bezplatne si ju môžu vymeniť v ktorejkoľvek predajni O2.

Zdroj: Tlačová správa

 

 

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+