MojAndroid

O2 v posledných týždňoch rozšírilo pokrytie svojou 4G/LTE sieťou o ďalšie mestá, vrátane Žiliny, Trenčína a Považškej Bystrice, čím pokrylo všetkých 13  najväčších miest Slovenska.  Tým operátor dosiahol významnú métu v pokrývaní vlastnou sieťou a rýchly 4G internet ponúka už pre 25% obyvateľstva. LTE od O2 dnes chytíte v nasledovných mestách: Bratislava, Košice, Trnava, Martin a Vrútky, Nitra, Prešov, Zvolen, Banska Bystrica, Poprad, Prievidza a Bojnice, Žilina, Trenčín a Považská Bystrica. Do konca budúceho roka chce mobilný operátor na Slovensku pokryť 60% populácie.

„Pokrytím 25% populácie Slovenska sme splnili licenčnú povinnosť vo vzťahu k pridelenej frekvencii. Neustále sa snažíme efektívne budovať našu sieť a napĺňať reálne potreby zákazníkov. Rozumné investovanie nám umožňuje priestor pre atraktívne ceny a zaujímavú ponuku, ktorú zákazník naozaj využije. V budúcom roku prebehne masívnejšie pokrývanie aj menších miest a obcí, plán je pokryť takmer 60% populácie Slovenska,“ uviedol Peter Gažík, generálny riaditeľ O2. 

O2 dlhodobo a efektívne buduje svoju vlastnú sieť. Služby O2 sú dostupné v 2G sieti pre 100 % populácie SR, v 3G sieti pre takmer 70% populácie a najnovšie v 4G sieti pre 25% populácie SR. Budovanie 4G siete ide ruka v ruke s penetráciou a predajom mobilných zariadení schopných pracovať v 4G technológii. Asi 40% zákazníkov na trhu vlastní smartfón, pričom podiel smartfónov schopných pracovať v 4G je približne iba 15%.

O2 za svojou konkurenciou stále zaostáva. Lídrom v pokrývaní je momentálne Telekom, ktorý sprístupnil 4G internet už pre 74% obyvateľstva. Hneď za ním napreduje Orange so 64% pokrytím a 4ka, ktorá poskytuje rýchlejší LTE internet pre 40% populácie.

Zdroj: O2

 

 

10.12.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+