MojAndroid

Kde bolo, tam bolo, bol raz jeden Android.. alebo ako začiatočníci z angličtiny zvyknú pekne hovoriť “Where was, there was.”. ;-) ale pekne poporiadku. Nedávno sa na portáli engadget.com objavilo odhalenie o tom, odkiaľ zobral Google inšpiráciu pri tvorbe loga a názvu pre môj a tvoj Android.

Na začiatku 90.rokov keď sme sa všetci ešte hrávali na systéme Atari Lynx – bez priateľov a sami, samozrejme, nemohol ešte nikto ani len tušiť, že druhoradá postavička medzi ruinami hry Gauntlet poodhalí tajomstvo zrodenia OS Android od spoločnosti Google. Podobnosť nie je čisto náhodná, inšpirovali sa dokonca aj názvom. Otázne však je, do akej miery Google skopíroval celý tento názov a podobizeň, pretože ako je známe, Google spoločnosť Android Inc. odkúpil spolu aj s vývojom nového OS.

10.9.2010

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+