MojAndroid

Spoločnosť Nvidia, najväčší výrobca grafických kariet, sa dlho snažila dostať na mobilné zariadenia. Jej procesory Tegra viacerých generácií boli niekoľko rokov nasadzované v Android aj Windows (RT) tabletoch, ale po čase museli ustúpiť lacnejšej konkurencii. V segmente smartfónov bola situácia ešte horšia. Pred rokmi sa síce objavilo pár modelov od Motoroly, LG a Samsung s čipsetmi od Nvidie, ale do roka skončili v ústraní obchodov. Spoločnosť následne skúsila dostať svoje mobilné čipsety aspoň na herný trh skrz vlastný herný tablet, konzolu a smart TV krabičku. A aj keď išlo o veľmi podarené a výkonné produkty dokonca s podporou dospelých PC hier ako Half-life 2, Borderlands alebo Metal Gear Rising, tak výrazný úspech sa nedostavil. Napriek tomu Nvidia nezabúda ani po rokoch na majiteľov jej Shield TV a prináša jej remote aplikáciu – NVIDIA SHIELD TV.

Aplikácia je zdarma dostupná pre platformy Android aj iOS. Android verzia vyžaduje systém vo verzii 7.1 a vyšší. Po nainštalovaní umožní skrz mobil ovládať na diaľku Shield TV. Pre pohyb v menu môžete využiť buď klasický D-pad s klasickými Android TV tlačítkami (Back, Start/Play/Pause, Home) alebo touchpad (myš)). Samozrejmosťou je aj virtuálna klávesnica, ktorá má ale len anglické rozloženie kláves.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
NVIDIA SHIELD umožní streamovanie PC hier cez GeForce NOW
13.9.2018
Zdroj: TheVerge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+