MojAndroid

Najväčší výrobca grafických kariet Nvidia výrazne vstúpil do mobilného sveta v roku 2011, kedy sa začali objavovať smartfóny alebo tablety s jeho mobilným ARM čipsetom Tegra od rôznych výrobcov ako napríklad LG, Motorola, Samsung alebo Asus. Postupne si Tegra prešla rôznymi generáciami až po modely Tegra K1 a X1, ktoré sú už používané len v tabletoch, notebookoch alebo herných konzolách. Práve Tegru X1 využíva najnovšia herná konzola od japonského Nintenda Switch. Toto zariadenie spolu s Google Pixel C je teraz vystavené možnému hacknutiu vďaka nájdenej chybe v čipsete Tegra X1.

Táto chyba zabezpečenia umožňuje útočníkovi spustiť na danom zariadení neoprávnene ľubovoľný kód. Podľa výskumníkov z ReSwitched sa chyba týka čipsetu T186 / X2 bez ohľadu na použitý operačný systém. Zatiaľ čo Google Pixel C nieje veľmi rozšírením zariadením, Nintendo Switch vlastnia milióny používateľov a japonská spoločnosť sa bude po odhalení chyby snažiť čo najskôr reagovať v spolupráci s výrobcom Nvidia. Ten sám ponúka s rovnakým čipsetom zariadenie Nvidia Shield Android TV.

26.4.2018
Zdroj: GSMarena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+