MojAndroid

Len včera predstavila spoločnosť Xiaomi prvý tablet, ktorý obsahuje výkonný čipset Nvidia Tegra K1, uvedený v januári na výstave CES 2014 a dnes sa objavili ďalšie informácie o tomto čipe. Jedná sa o výsledky benchmarkových testov, ktoré boli urobené na zariadení so 4 GB pamäte RAM (je možné, že šlo o prototyp hernej konzoly Nvidia Shield 2), ktoré napovedajú, čoho je tento čipset schopný.

Náš tip
Xiaomi MiPad predstavený! Obsahuje nVidia Tegra K1 procesor

Tegra K1 bude k dispozícii v 32-bitovej aj 64-bitovej verzii, v prípade testovaného kusu sa vzhľadom na veľkosť pamäte RAM s najväčšou pravdepodobnosťou jednalo o druhú verziu. Ak by sme sa teda spoľahli len na výsledky benchmarkových testov, nová Tegra K1 je skutočným lídrom medzi súčasnými najvýkonnejšími riešeniami výrobcov mobilných čipsetov. Hladko porazila Tegru 4 z vlastnej stajne a aj Snapdragon 801 od Qualcommu. Už pri predstavení čipu vyzdvihovala Nvidia jeho grafickú jednotku s podporou technológií DirectX 11.1 a CUDA, vďaka čomu mala výkonovo prekonať aj čipy v stolových konzolách ako PS3 či Xbox 360, navyše, s podstatne nižšou spotrebou energie. Zostáva teda len dúfať, že Nvidii sa podarilo dobre zvládnuť energetický manažment aj chladenie čipsetu a stane sa rozšírenejším než Tegra 4, ktorú sme okrem konzoly Shield v iných zariadeniach príliš nevideli.

Zdroj: phonearena.com

16.5.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+