MojAndroid

Spoločnosť Nvidia a divízia Tegra uverejnila finančné výsledky hospodárenia za posledný tretí štvrťrok a zdá sa, že sú lepšie ako sa očakávalo. Aj keď špičkové produkty nepoužívajú čipy od spoločnosti Nvidia, ostatné produkty sa zdá nie sú na tom tak zle. Hospodárske výsledky naznačujú, že Nvidia v treťom štvrťroku zarobila 1,2 miliardy amerických dolárov. Tento zisk sa pripisuje hlavne takým produktom ako je HTC ONE X, HTC ONE X+ alebo Nexus 7. Podľa informácií, obchody vzrástli o 28 percent na úroveň 243,9 milióna amerických dolárov. Toto číslo zodpovedá zisku z divízie Tegra a mobilných zariadení.

Ak sa pozrieme na budúcnosť, zdá sa podľa slov Daniela Berenbauma, analytika Partners MKM, že „základy sú OK“. Nvidia sa etablovala so svojimi mobilnými čipmi a dôležité je teraz udržať a rozvíjať spoluprácu s partnermi, pre ktorých Nvidia a divízia Tegra dodáva čipy. Aj keď mnohí výrobcovia vsádzajú na svoje vlastné procesory, je dobré, ak je na trhu rozmanitá konkurencia, ktorá bude viesť len k výkonnejším zariadeniam.

Ak si odmyslíme spoločnosť Samsung, ktorá kraľuje so svojimi čipmi mobilnému segmentu zariadení, Nvidia Tegra a Qualcomm zvyšujú výkon a na druhej strane ponúkajú výkonné a cenovo dostupné zariadenia. Uvidíme, ako do tohto boja prehovorí Intel, ktorý sa chystá prísť na trh s dvojjadrovými procesormi už na začiatku budúceho roku.

My v redakcii sa tešíme z rôznorodých zariadení, najnovšie zo zariadenia Nvidia Tegra 3 s taktovaním 1,7 GHz, no už teraz vieme, že budeme mať možnosť vyskúšať aj zariadenia s procesormi Intel.

Zdroj, foto:  Engadget, AndroidAuthority

9.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+