MojAndroid

Vrcholom terajšej doby sú jednoznačne štvorjadrové Tegra 3 procesory spoločne s dvojjadrovým Qualcomm Snapdragon S4. Spoločnosť Nvidia však nezaspala na vavrínoch a už dnes idú chýry o tom, že do konca roku 2012 by sa mohol objaviť Tegra 4 procesor s až 64 jadrami GPU, čo by znamenalo prvú priečku v procesoroch pred spoločnosťou Qualcomm.

Nvidia sa vyjadrila, že vo svojom procesore Tegra 4 použije technológiu 28 nm so štvorjadrovým ARM A15. Podobne ako Qualcomm, ktorý ARM architektúru A15 v dvojjadrových procesoroch používa už dnes.

V novom Tegra 4 procesore sa pravdepodobne zmení technológia, ktorá sa používa už 8 rokov a základom bude technológia Kepler. Nové vyhotovenie prinesie viac možností a môžeme teda očakávať, že GPU sa dostane na úroveň medzi 32 až 64 jadrami.

Technológia Kepler poskytuje nielen lepší výkon, ale bude mať pozitívny vplyv aj na spotrebu energie, čo je pre mnohých používateľov veľmi dobrá správa.

Nakoniec je potrebné spomenúť, že novinka v podobe Tegra 4 procesora by sa mohla objaviť niekedy koncom roku 2012, a dostupný by teda mohol byť najskôr niekedy začiatkom roku 2013.

Zdroj: VR-Zone

3.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+