MojAndroid

NVIDIA dnes oznámila, že bude podporovať a  presadzovať štandard novej bezdrôtovej technológie Miracast. Tá umožní streamovanie videa a hudby priamo do HDTV televízorov bez potreby káblového alebo WiFi pripojenia. S novým štandardom prišla WiFi aliancia, ktorá plánuje spustiť Miracast certifikačný program už v nasledovných mesiacoch. Pôjde o otvorený štandard, takže ho môže použiť ktorýkoľvek výrobca televízorov alebo mobilných zariadení. Nejde pri tom o žiadne hardvérové vylepšenia – Miracast môže totiž fungovať na každom zariadení s podporou WiFi.

NVIDIA plánuje nový štandard implementovať aj do zariadení so svojim najvýkonnejším čipom NVIDIA Tegra 3 a už teraz spolupracuje so spoločnosťami na tom, aby túto technológiu ponúkli zákazníkom čo najskôr. Zatiaľ sa čaká na presné špecifikácie štandardu, keď budú dostupné, NVIDIA nás bude informovať o ďalšom napredovaní.

Miracast nemusíte použiť len na streamovanie videa a hudby, ale aj na hranie hier alebo prezeranie fotografií. Na kompatibilnom televízore v podstate uvidíte to, čo na svojom tablete – tzv. zrkadlenie obrazu. Na videu nižšie NVIDIA ukázala, ako Miracast môže uľahčiť a spríjemniť činnosti vykonávané na mobilných zariadeniach. Hranie hier, pozeranie filmov, počúvanie hudby alebo zdieľanie fotografií s priateľmi a rodinou sa stane skutočnou zábavou. Viac na videu nižšie.

Zdroj: NVIDIA

27.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+