MojAndroid

V poslednej dobe sa stali populárnymi extrémne spomalené videá. Môžete tak zachytiť syna skákajúceho do vody, praskajúci balón či iba padajúcu hračku a prezrieť si, čo všetko sa deje počas tak krátkeho okamihu. Nvidia teraz prichádza s alternatívou nepravých spomalených videí.

Náš tip
Aplikácia Moonlight umožní streamovať akúkoľvek PC hru priamo do smartfónu

Umelá inteligencia prichádza na scénu

Dnes už je to všetko o umelej inteligencii. Najnovší procesor od spoločnosti Huawei má umelú inteligenciu. Fotoaparáty mnohých mobilov ako napríklad Honor 10 či ASUS ZenFone 5 ju majú, a tak sa dostáva do popredia ako bežný prvok súčasných technológií.

Umelá inteligencia sa postupne stáva súčasťou množstva technológií
Umelá inteligencia sa postupne stáva súčasťou množstva technológií

Náš tip
Honor 10: Šmykľavý modrý krásavec s TOP výkonom | Recenzia

Jej dobrou vlastnosťou je využiteľnosť. Tá je naozaj obšírna a umelá inteligencia (alebo aj AI) si tak nájde svoje uplatnenie takmer vo všetkých odvetviach technologického priemyslu. Aj spoločnosť Nvidia prišla so svojou verziou využitia AI. Teraz by mala byť schopná spraviť z videa, ktoré má tradičný počet snímok za sekundu video, ktoré bude spomalené a zároveň úhľadné.

Čo nemá, to si domyslí

Nvidia predstavila svetu spôsob ako z videa, ktoré má napríklad 30 snímok za sekundu môžete urobiť video, ktoré má až 240 snímok za sekundu a je pritom nádherne spomalené. Ako teda funguje takýto malý zázrak?

Je to jednoduché. Umelá inteligencia je schopná na základe toho, čo má k dispozícii dokresliť to, čo tam chýba. Vyhodnotí rozdiel v posune objektov medzi dvomi zábermi a na základe toho dokáže doplniť chýbajúce snímky. Samozrejme tento systém nie je dokonalý a najprv sa musí všetkému priučiť. Navyše, takisto nie je schopný tvoriť “medzi-snímky” donekonečna, ale tých sedem by malo stačiť.

Táto možnosť je určite o čosi praktickejšia ako videá, ktoré sú nahrávané pri vysokej frekvencii snímkov za sekundu a zaberajú veľa priestoru v úložisku mobilu. Uvítali by ste takúto alternatívu aj vy? Používate spomalené zábery často? Napíšte nám to do diskusie nižšie.

22.6.2018
Zdroj: The Verge

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+