MojAndroid

V poslednej dobe sa stali populárnymi extrémne spomalené videá. Môžete tak zachytiť syna skákajúceho do vody, praskajúci balón či iba padajúcu hračku a prezrieť si, čo všetko sa deje počas tak krátkeho okamihu. Nvidia teraz prichádza s alternatívou nepravých spomalených videí.

Náš tip
Aplikácia Moonlight umožní streamovať akúkoľvek PC hru priamo do smartfónu

Umelá inteligencia prichádza na scénu

Dnes už je to všetko o umelej inteligencii. Najnovší procesor od spoločnosti Huawei má umelú inteligenciu. Fotoaparáty mnohých mobilov ako napríklad Honor 10 či ASUS ZenFone 5 ju majú, a tak sa dostáva do popredia ako bežný prvok súčasných technológií.

Umelá inteligencia sa postupne stáva súčasťou množstva technológií
Umelá inteligencia sa postupne stáva súčasťou množstva technológií

Náš tip
Honor 10: Šmykľavý modrý krásavec s TOP výkonom | Recenzia

Jej dobrou vlastnosťou je využiteľnosť. Tá je naozaj obšírna a umelá inteligencia (alebo aj AI) si tak nájde svoje uplatnenie takmer vo všetkých odvetviach technologického priemyslu. Aj spoločnosť Nvidia prišla so svojou verziou využitia AI. Teraz by mala byť schopná spraviť z videa, ktoré má tradičný počet snímok za sekundu video, ktoré bude spomalené a zároveň úhľadné.

Čo nemá, to si domyslí

Nvidia predstavila svetu spôsob ako z videa, ktoré má napríklad 30 snímok za sekundu môžete urobiť video, ktoré má až 240 snímok za sekundu a je pritom nádherne spomalené. Ako teda funguje takýto malý zázrak?

Je to jednoduché. Umelá inteligencia je schopná na základe toho, čo má k dispozícii dokresliť to, čo tam chýba. Vyhodnotí rozdiel v posune objektov medzi dvomi zábermi a na základe toho dokáže doplniť chýbajúce snímky. Samozrejme tento systém nie je dokonalý a najprv sa musí všetkému priučiť. Navyše, takisto nie je schopný tvoriť “medzi-snímky” donekonečna, ale tých sedem by malo stačiť.

Táto možnosť je určite o čosi praktickejšia ako videá, ktoré sú nahrávané pri vysokej frekvencii snímkov za sekundu a zaberajú veľa priestoru v úložisku mobilu. Uvítali by ste takúto alternatívu aj vy? Používate spomalené zábery často? Napíšte nám to do diskusie nižšie.

22.6.2018
Zdroj: The Verge
 • Nema pre nas riesenie…mozno casom by mohla mat…

 • Robert Koren

  no co ja viem toto zvlada uz niekolko rokov Twixtor …. a nechavil sa nikdy umelov inteligenciou …. Proste Ai je dnes in i ked to je len marketing nazov. …. napr lg g7 Thinq pozna 20 SCEN !!!! pricom moj NIKON D700 ich pozna cez 3000 (a to uz zopar rokov dozadu) a necchvaly sa ziadnou AI .

  • Tomas JuaNex Grman

   Ak som to spravne pochopil, tak AI od Nvidie nepotrebuje renderovat video aby bolo spomalene ale ako si ho pustim, tak si ho viem pocas prehravania lubovolne spomalit, aj ked je nahravane len napriklad v 30FPS. To starsi SW ani HW nedokaze. AI je podla mna buducnost, ale to co je teraz su este len take “hlupucke” babatka AI :-)

   @mobile

 • Edds

  Nvidia ma pre mna riesenie ? cakal som na konci clanku APK download odkaz. Nevidim nic, takze riesenie nema.

+