MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA mnohí z vás poznajú najmä vďaja výrobe grafických kariet či čipov pre mobilné zariadenia. Často si však túto firmu možno spájať aj s (mobilnými) hrami, a tak nie je prekvapujúce, že po hernej konzole NVIDIA Shield pripravuje spoločnosť aj vlastný tablet určený najmä náruživým mobilným hráčom. Jeho názov ponesie opäť označenie Shield, no tentokrát pôjde o tablet s klasickou konštrukciou, dotykovým displejom a zrejme aj nekresťansky vysokým výkonom, ktorý má zaručiť procesor NVIDIA Tegra K1.

Na renderi, ktorý nepriniesol nik iný, ako známy @evleaks, je okrem konštrukcie viditeľná aj časť operačného systému. Tá napovedá, že by mal tablet podporovať tak mobilné, ako aj počítačové hry, aj keď nie je celkom jasné, či nejde iba o stream z blízkeho počítača. Hoci nie sú známe ďalšie informácie o tomto zariadení, predpokladáme, že príde na trh s 2-3 GB RAM, Full HD (alebo s ešte jemnejším) 8-palcovým displejom a podporou pre externé herné ovládače. Môžeme sa však mýliť a finálny produkt môže vyzerať úplne inak. Ako si NVIDIA Shield tablet predstavujete vy? Kúpili by ste si ho namiesto hernej konzoly?

Zdroj: AndroidCentral

18.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+