MojAndroid

NVIDIA sa v posledných rokoch prestala sústrediť na mobilný priemysel a jej procesory sa v tejto oblasti začínajú objavovať čoraz menej.  Smartfóny s čipmi Tegra sú tak čoraz viac raritou, sem tam ich však môžeme nájsť v tabletoch alebo herných konzolách a TV boxoch. Spoločnosť svoje smerovanie mieri tentokrát trochu iným smerom. Už pred niekoľkými rokmi sa NVIDIA nechala počuť, že vo svete autonómnych automobilov plánuje veľké veci. Potvrdila to aj predstavením vodou chladeného superpočítača Drive PX 2, ktorý ponúka 12-jadrový procesor a celkový výkon 8 teraflopov. Ten je určený práve do samojazdiacich automobilov. Technológie NVIDIA však už čoskoro budú otestované aj v prvých bezpilotných pretekoch nazývaných Roborace.

Preteky samojazdiacich športových áut sa zúčastní 10 tímov, z ktorých každý bude disponovať dvojicou automobilov riadených superpočítačom spoločnosti NVIDIA. Ten v spolupráci s množstvom ďalších senzorov, vrátane radaru, GPS, LIDAR-u, kamier a mapovacích senzorov s vysokým rozlíšením, bude držať automobily vo svojej dráhe na pretekárskom okruhu. Ich maximálna rýchlosť je mimochodom 300 km/h. Každou jazdou sa bude systém zdokonaľovať a autá zlepšovať svoj čas. Každý tím bude mať pritom úplne identické autá, jediným rozdielom bude softvér, ktorý ich bude riadiť. Ten si každý tím musí naprogramovať úplne sám. Prvé preteky Roborace odštartujú už v septembri.

Zdroj: engadget

6.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+