MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA, predstavila na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES 2013, okrem nového procesora Tegra 4, ktorý označila za najrýchlejší na svete, a prenosného herného systému SHIELD, aj ďalšiu vynikajúcu novinku NVIDIA Grid. Jedná sa o hernú službu, v ktorej sú všetky výpočty na renderovanie 3D grafiky vykonávané na vzdialených serveroch spoločnosti NVIDIA a potom sú streamované do vášho zariadenia.

NVIDIA predstavila novú hernú službu NVIDIA Grid [CES 2013]

Systém GRID je založený na grafických procesoroch GeForce, ktoré boli špeciálne upravené tak, aby sa zmestili do servera v cloude a majú rovnaké kľúčové vlastnosti ako bežné grafické karty. Táto technológia umožňuje s nízkou latenciou vykresľovať hry vo vzdialenom dátovom centre, prenášať ich v štandartnom formáte H.264 a prehrať ich na akomkoľvek zariadení s dekóderom.

Počas predstavenia na veľtrhu demonštrovala spoločnosť NVIDIA využitie služby na televízii LG Smart TV, no rovnako dobre fungovala aj na Android tablete Transformer Prime.

Zdroj: androidcentral, NVIDIA

8.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+