MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA dnes na tlačovej konferencii v Las Vegas nepredstavila len nový procesor, ale aj novinku v podobe prenosného herného systému, ktorý nazýva Projekt Shield. Zariadenie v tvare herného ovládača je poháňané štvorjadrovým procesorom NVIDIA Tegra 4 a disponuje aj 5 palcovým HD displejom.

Projekt Shield funguje s operačným systémom Android 4.2 Jelly Bean vo svojej najčistejšej podobe. NVIDIA nepridala žiadne používateľské nadstavby a nájdete tu aj klasický obchod s aplikáciami Google Play Store. Okrem hrania Android hier, si s touto hernou konzolou budete môcť užiť aj klasické počítačové tituly. Spoločnosť na CES v Las Vegas demonštrovala hranie niekoľkých PC hier prostredníctvom Steam klienta, ktoré údajne fungovalo “úžasne”.

Zariadenie je navyše možné prepojiť aj s televízorom, či iným externým monitorom. Obraz môže byť prenášaný bezdrôtovo alebo prostredníctvom HDMI kábla, cez ktorý je možné zobraziť video s vysokým rozlíšením 4K. Projekt Shield podporuje aj nový štandard pre bezdrôtový prenos multimédií Miracast.

Hlavné vlastnosti herného systému Shield

  • Tegra 4 processor – nový štvorjadrový procesor spoločnosti, ktorý zabezpečí bezkonkurenčný grafický výkon a používateľský zážitok z používania Androidu.
  • Čistý Android 4.2 Jelly Bean – umožní hranie Android hier a PC hier streamovaných z GeForce GTX PC.
  • 5 palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 (294 dpi)
  • Ovládanie: Prvé mobilné zariadenie s integrovaným plnohodnotným konzolovým ovládaním: 2 joysticky, D-pad, ABXY tlačidlá,ľavý/pravý bumper, ľavý/pravý analogový trigger, Štart/Späť/Home/Hlasitosť tlačidlá + multifunkčné NVIDIA tlačidlo.
  • Integrované reproduktory
  • WiFi 802.11n 2×2 MIMO: vysokorýchlostné Wi-Fi s veľkou šírkou pásma pre plynulé streamovanie hier.

Zdroj: androidandme

7.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+