MojAndroid

Po rokoch neúspešného snaženia spoločnosť oznámila koniec divízie Icera, ktorá bola spoločnosťou odkúpená ešte v roku 2011. Tá sa venovala vývoju integrovaných LTE modemov, ktoré boli aj súčasťou referenčného dizajnu čipu Tegra 4i. Jeho nasadenie v reálnych produktoch však úspech nezaznamenalo a až na niekoľko zariadení výrobcov ZTE, Xiaomi a Coolpad, sa do ďalších smartfónov nedostal. Ani modemy Icera nezaznamenali veľké úspechy, čo je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo NVIDIA ich vývoj ukončí.

Navyše, nové procesory K1 a X1 boli oznámené už bez zmienky ich možnosti použitia v smartfónoch. NVIDIA si uvedomuje, že s konkurenciou akou sú spoločnosti Intel, Qualcomm, či MediaTek, ktoré majú na trhu už svoju pevnú pozíciu, by boj o koncového klienta bol veľmi ťažký a mohlo by ju to vyjsť poriadne draho. Namiesto smartfónov sa tak bude výrobca sústrediť najmä na tablety, televízory a inú elektroniku. Otázne však je, ako obstojí v tabletoch. V súčasnosti sa s procesorom NVIDIA Tegra K1 predávajú len tablety Nexus 9 a Xiaomi Mi Pad. Ešte horšie má na tom byť s čipom Tegra X1, pre ktorý nemá zatiaľ dohodnutých žiadnych partnerov. Zdá sa tak, že NVIDII na poli smartfónov doslova dochádza dych a v budúcnosti, ak nepríde zásadný zvrat, s produkciou čipov pre toto odvetvie pravdepodobne skončí úplne.

Zdroj: androidpolice

 

7.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+