MojAndroid

Po rokoch neúspešného snaženia spoločnosť oznámila koniec divízie Icera, ktorá bola spoločnosťou odkúpená ešte v roku 2011. Tá sa venovala vývoju integrovaných LTE modemov, ktoré boli aj súčasťou referenčného dizajnu čipu Tegra 4i. Jeho nasadenie v reálnych produktoch však úspech nezaznamenalo a až na niekoľko zariadení výrobcov ZTE, Xiaomi a Coolpad, sa do ďalších smartfónov nedostal. Ani modemy Icera nezaznamenali veľké úspechy, čo je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo NVIDIA ich vývoj ukončí.

Navyše, nové procesory K1 a X1 boli oznámené už bez zmienky ich možnosti použitia v smartfónoch. NVIDIA si uvedomuje, že s konkurenciou akou sú spoločnosti Intel, Qualcomm, či MediaTek, ktoré majú na trhu už svoju pevnú pozíciu, by boj o koncového klienta bol veľmi ťažký a mohlo by ju to vyjsť poriadne draho. Namiesto smartfónov sa tak bude výrobca sústrediť najmä na tablety, televízory a inú elektroniku. Otázne však je, ako obstojí v tabletoch. V súčasnosti sa s procesorom NVIDIA Tegra K1 predávajú len tablety Nexus 9 a Xiaomi Mi Pad. Ešte horšie má na tom byť s čipom Tegra X1, pre ktorý nemá zatiaľ dohodnutých žiadnych partnerov. Zdá sa tak, že NVIDII na poli smartfónov doslova dochádza dych a v budúcnosti, ak nepríde zásadný zvrat, s produkciou čipov pre toto odvetvie pravdepodobne skončí úplne.

Zdroj: androidpolice

 

7.5.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

3 odpovede na “NVIDIA končí so smartfónmi, sústredí sa na tablety a inú elektroniku”

  1. Pamätáte si, keď NVIDIA plánovala, že v tomto období budú SoC predstavovať >50% tržieb spoločnosti? Dnes zisťujú, že jediným odbytiskom by mohol byť automobilový priemysel… Ale ani tam nemá nič isté.

  2. Pri predstavovaní to vždy vyzerá, že vyrobili úžasný superčip, ale prečo ho potom nikto nechce nasadzovať?! Naozaj by ma to zaujímalo. Kde je problém? Cena? Alebo v skutočnosti tie čipy nie sú také skvelé ako ich prezentujú?

Pridaj komentár

+