MojAndroid

Spoločnosť NVIDIA odhalila nový počítač využívajúci umelú inteligenciu, ktorý beží na platforme Drive PX. Táto platforma bola navrhnutá špeciálne pre plne autonómne autá piateho levelu. Zo zaujímavosti, úrovní autonómnych vozidiel je päť, pričom päťka označuje ten najvyšší stupeň samostatnosti vozidla, keď vodič nemusí nijako vstupovať do šoférovania.

Náš tip
NVIDIA sa postarala o extra vyspelého autopilota v novom Audi A8

Nový superpočítač sa volá NVIDIA Drive PX Pegasus a vychádza z predchodcu Drive PX 2, ktorý ponúka 12-jadrový procesor a celkový výkon 8 teraflopov. PX 2 už teraz využíva 25 spoločností na vytvorenie samojazdiacich taxíkov. Pegasus je obdarovaný ešte asi 10-násobne vyšším výpočtovým výkonom. Drive PX Pegasus tvoria štyri procesory s umelou inteligenciou vrátane dvoch čipov Xavier najnovšej generácie s integrovanými grafikami NVIDIA Volta a dvojicou GPU vytvorenou pre vylepšenie hĺbkového učenia a počítačového videnia.

Celková veľkosť systému pritom nepresahuje bežné štandardy a navyše nespotrebúva viac energie a nestojí omnoho viac. Pegasus má byť pre NVIDIA-partnerov dostupný v druhom polroku 2018.

Zdroj: techcrunch.com

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+