MojAndroid

Spoločnosť Nvidia, známy výrobca grafických procesorov, procesorov a chipset-ov je na tom k dnešnému dňu dobre. Za jej úspech môže ďakovať hlavne Androidu a konkrétne modelu ich procesora s označením Tegra 2. Práve tento typ procesora sa totižto pričinil na tom, že zisky firmy sú v treťom štvrťroku vyššie, než očakávali analytici. Po očakávanom zvýšení tržieb o 4-6% by sa zisk tejto spoločnosti mal vyšplhať až na 1,06 miliardy USD za Q3/2011. Práve model procesora Tegra 2 by sa mal stať súčasťou viac ako 10% všetkých Android zariadení, k čomu dopomohla aj dohoda Nvidie a Googlu, že Tegra 2 procesor bude vkladaný aj do Honeycomb tabletov.

Nie je to tak dávno, čo Nvidia predstavila svoj Tegra 2 procesor a ten už žne slávu! Tento procesor bol predstavený len v druhom štvrťroku 2011 (Q2/2011) a zaujímavé je, že v tomto štvrťroku bola Nvidia, čo sa týka Tegra 2 procesora, stratová o 175 miliónov USD. Čo sa však tohto štvrťroku týka, Nvidia vykazuje pri Tegra 2 profit v hodnote 174 miliónov USD a to ešte nie je koniec Q3/2011. To znamená, že týmto tempom by mala Nvidia svoju stratu vyrovnať a dokonca aj niečo naviac získať.

That part of the marketplace is really not well served by anyone, we are going to build an integrated application processor and modem to address that. That allows us to address the lower end of the smartphone, that part of the marketplace will become quite large over the next few years.”

Vyjadrenie spoluzakladateľa a CEO Nvidie – Jen-Hsun Huanga (anglický originál)

Z predošlého vyjadrenia vyplýva, že Nvidia chce zabojovať na trhu so smartfónmi nižších tried, ktorý by sa mal v priebehu niekoľkých rokov omnoho zväčšiť. Zabojovať chcú pomocou nových integrovaných procesorov a modemov.

Ďalším nástupcom, ktorý by mal zveľadiť konto Nvidie by mal byť procesor Kal-El, ktorý sa spoločnosť chystá predstaviť na prelome rokov. Ide o prvý 4-jadrový procesor tejto spoločnosti a budeme s nadšením sledovať, s akými zbraňami vyjde konkurencia, napríklad taký Texas Instruments, ktorý plánuje premiéru OMAP procesora, ktorý do svojho Nexus 3/Prime schválil aj samotný Google.

Projekt Kal-El

Aký je váš názor na trh s procesormi pre Android zariadenia? Vyhráva u vás Nvidia, Qualcomm či Texas Instruments?

Zdroj: Phandroid

16.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+